Forza Motorsport 500’den Fazla Araç ve Gerçekçi Grafiklerle Geliyor

Forza Motorsport hayranları, popüler yarış serisinin bir sonraki bölümünü sabırsızlıkla bekliyor ve sonunda bekleyiş sona eriyor. Microsoft ve Turn 10 Studios, Forza Motorsport’un 2023’ün sonlarına doğru piyasaya sürüleceğini duyurdu ve şimdiye kadar yapılmış teknik açıdan en gelişmiş yarış oyunu olmayı vaat ediyor.

Turn 10 Studios tarafından geliştirilen Forza Motorsport, son derece ayrıntılı grafikleri, gerçekçi kullanımı ve çok çeşitli araç seçenekleriyle yarış simülasyonu türünde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Hayranlara oyun başladığında ne bekleyeceklerine dair bir fikir veren yeni bir video ve ayrıntılar yayınlandı.

Yeni Forza Motorsport’un en önemli özelliklerinden biri, oyuna daha önce hiç görülmemiş bir gerçekçilik düzeyi getirecek olan ışın izleme teknolojisinin kullanılmasıdır. Oyuncular, diğer yarış oyunlarında eşi benzeri olmayan son derece ayrıntılı yansımalar, gölgeler ve ışıklandırma ile her aracın gerçek güzelliğini deneyimleyebilecekler.

Yeni video, araçlarda ışın izleme özelliğine yer verecek olan oyunun görsel olarak iddialı grafiklerini gözler önüne seriyor. Geliştiricilere göre Forza Motorsport, piyasaya sürüldüğünde 800’den fazla benzersiz yükseltme ve özel modifikasyonla birlikte 500’den fazla gerçek hayattaki araca sahip olacak. Oyuncular ayrıca birden çok düzene sahip 20 parçada ustalaşma fırsatına sahip olacaklar.

Forza Motorsport Araç Listesi

Forza Motorsport Cover
- Reklam -

Çarpıcı görsellere ek olarak, Forza Motorsport ayrıca etkileyici bir araç listesiyle gelecek. Çıkışta aralarından seçim yapabileceğiniz 500’den fazla gerçek araba ile oyuncular, dünyanın dört bir yanındaki üreticilerin çok çeşitli araçlarına erişebilecek. 800’den fazla benzersiz yükseltme ve mevcut özel modifikasyonlarla oyuncular arabalarını sürüş tarzlarına uyacak şekilde özelleştirebilecekler.

Fotogrametri ve lazer taramalı görüntülerin kullanımı sayesinde oyunun ortamları önceki nesillere göre 10 kat daha gerçekçi olacak. Son derece ayrıntılı bitki örtüsü ve onbinlerce tam animasyonlu 3D izleyici, oyuncuları gerçekten gerçekçi bir yarış deneyimine kaptıracak.

Oyunda ayrıca, her biri çoklu yol düzenine sahip 20 yol bulunacak ve oyunculara her devrede ustalaşma ve becerilerinin sınırlarını zorlama fırsatı verilecek. Ayrıca fotogrametri ve lazer taramalı görüntülerin kullanılmasıyla oyundaki ortamlar, serideki önceki oyunlara göre 10 kat daha gerçekçi olacak.

Önceki Forza Motorsport oyunlarının en çok eleştirilen yönlerinden biri gerçekçi seyirci eksikliğiydi. Ancak yeni oyunla oyuncular, yarış deneyimine yeni bir daldırma düzeyi getiren on binlerce tamamen animasyonlu 3D seyirci bekleyebilirler.

Kullanım açısından, oyunun fizik motoru, oyunculara daha gerçekçi bir yarış deneyimi sağlamak için elden geçirildi. Araçlarda yapılan kozmetik değişiklikler sadece görünüşlerini değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda pistteki performanslarını da etkileyecek. Örneğin, arkaya monte edilmiş bir spoyler daha fazla bastırma kuvveti getirecektir. Ek olarak, oyundaki lastik modelleme aşınma için modellenmiştir, bu nedenle oyuncular bir yarış sırasında lastiklerini yönetmek zorunda kalacaklardır.

Forza Motorsport’un bir diğer önemli yönü de araçların yol tutuşu ve fiziğidir. Oyunun geliştiricileri, her arabanın yol tutuşunun ve benzersiz hissettirmesi için çok çaba sarf etti ve araçlarda yapılan kozmetik değişikliklerin yalnızca farklı görünmekle kalmayıp aynı zamanda arabanın yol tutuşunu da etkilemesini sağladı. Örneğin, arkaya monte edilmiş bir spoyler daha fazla bastırma kuvveti getirecek ve oyundaki lastik modellemesi elden geçirildi ve aşınma için modellendi.

Oyun ayrıca sadece görselleri değil araçların yol tutuşunu da etkileyecek dinamik hava değişimleri ve gündüz/gece geçişlerine sahip olacak. Yarış sırasında araçlarda yapılan fiziksel değişikliklerin kullanılmasıyla da oyuncular araçlarındaki hasar, kir ve tozun etkilerini görebilecekler.

Forza Motorsport Hangi Platformlara Çıkacak

Forza Motorsport 2023‘ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek ve Xbox Series X, Xbox Series S ve PC’lerde mevcut olacak. Oyun, Gran Turismo‘ya rakip olacak ve yarış simülasyonunun sınırlarını zorlamaya hazırlanıyor. Forza Motorsport, Xbox Series X, Xbox Series S ve PC’de mevcut olacak ve türün hayranları için en üst düzey yarış deneyimi olacak. Çarpıcı görselleri, etkileyici araç listesi ve gerçekçi yol tutuşu ile hem yeni hem de deneyimli oyuncular arasında kesinlikle bir hit olacak. Bu yüzden takvimlerinizi işaretleyin ve Forza Motorsport ile şık bir şekilde piste çıkmaya hazırlanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar