Pc OyunlarıKonsol Oyunları

Favela, Rainbow Six Siege’in en nefret edilen haritasıydı, şimdi Dereceli’ye geliyor

Rainbow Six Siege‘in tarihsel olarak en sevilmeyen haritası, gelecek bir yamada sıradan oyundan Dereceli harita havuzuna ilk atlayanlar arasında olacak. 2016’da eklenen son derece tahrip edilebilir bir harita olan Favela, Siege’nin son Kuzey Yıldızı güncellemesinde tam bir yeniden çalışma aldı. Harita güncellemesinin yalnızca Quick Play için “sıradan bir yeniden çalışma” olması amaçlandı, ancak Ubisoft artık haritanın Siege’nin en rekabetçi modu için yeterince dengeli olduğundan emin.

“Ay ışığında ona bir şans vermek istediğinizi biliyoruz, bu yüzden Favela yakınınızdaki Dereceli ve Derecesiz çalma listelerine geliyor!” Ubisoft Çarşamba günü tweet attı.

Yeniden tasarlanan Favela, görsel kimliğini korurken, ortak sıkıntıları ele alan büyük ölçüde yeni bir düzene sahiptir. En sert değişiklik, artık çok daha az yıkılabilir duvarın olduğu haritanın dış kısmında fark edilebilir.

Daha önce, güçlendirilecek veya kapatılacak çok sayıda duvar, bomba alanlarını savunmak için sinir bozucuydu. Saldıran tarafta, spawn gözcülerine ucuz öldürmeler elde etmek için sayısız fırsat vardı. Yeniden çalışma, Siege’nin diğer harita yeniden düzenlemelerine benzer bir çerçeveyi takip ediyor: bomba alanlarında nefes almak için bolca alan, ortaya çıkma için daha az fırsat ve daha kolay gezinme için daha fazla merdiven.

Yeni Favela, önemli bir fark dışında, birçok yönden bir Dereceli harita gibi görünüyor: sadece geceleri gidilebilecek bir destinasyondur. Ubi, 2018’de dengeleme nedenleriyle onları kaldırmadan önce her haritanın bir gece varyantı vardı (saldırganlar dışarıda karanlıkta biraz fazla saklanabiliyordu). Favela’yı oynamanın tek yolunun gece olduğunu düşünürsek, Ubi’nin fikrini değiştirdiğini tahmin ediyorum.

Ubi, Favela’nın ilk birkaç haftasındaki olumlu geri bildirimlerinin, Favela’yı Dereceli’ye ekleme kararını bildirdiğini söyledi. Şu ana kadar elden geçirmenin tadını çıkarıyorum, ancak adil olmak gerekirse, oyuncular onunla birkaç ay geçirene kadar herhangi bir haritanın dengeli olup olmadığını söylemek zor. Favela’yı Dereceli’de şu anda Siege’nin test sunucusunda oynayabilir veya Y6S2.2 yaması için birkaç hafta daha bekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu