En İyi Strateji Oyunları

Zaman geçirmek için zorlu ve heyecan verici bir yol mu arıyorsunuz? En iyi strateji oyunları seçimimize göz atın. Sıra tabanlı klasiklerden gerçek zamanlı destanlara kadar herkes için bir şeyimiz var. Gelin, bir sonraki favori maceranızı bugün bulun!

1. Age Of Empires II: HD Edition

Age Of Empires II HD Edition Cover

Age Of Empires serisinin bana göre en iyi oyunu olan serinin ikinci oyununun hd versiyonuyla yeniden karşımıza geliyor. Oyun gerçek zamanlı bir strateji oyunu ve içinde çok sayıda milleti barındırıyor. Aynı zamanda her milletin kendine has savaşçıları ve özellikleri bulunmakta. Görüntü detayları ve yeniden düzenlenmiş animasyonları ile dikkat çekiyor. Gerçek zamanlı strateji oyunu severlerin mutlaka oynaması gereken özel bir yapım olmuş.

2. Warcraft 3: Reign Of Chaos

Warcraft 3 Reign Of Chaos Cover

Kendine has hikayesi, ırkları ve döneminin çok ilerisinde grafiklere sahip olması, Warcraft serisinin ve gerçek zamanlı strateji türünün en çok oynanan oyunlarından biri haline gelmesinin başlıca sebepleridir. Warcraft 3: Reign of Chaos, oyuna ilk başladığınız andan itibaren sizi hikayesi ve müzikleri ile kendi dünyasına çeken bir başyapıt niteliği taşır. Günümüzde dahi Warcraft 3: Reign Of Chaos çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Bu gerçek zamanlı strateji oyununun yeniden düzenlenmiş versiyonu Warcraft 3: Reign Of Chaos Reforged yakın zamanda oyuncuların beğenisine sunulmuştur.

3. Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth

Lord Of The Rings Battle For Middle Earth Cover

Tüm zamanların en çok satan kitaplarından ve en çok Oscar ödülü almış filmlerinden olan Yüzüklerin Efendisi serisine yakışır bir oyun olmuştur. Yine gerçek zamanlı strateji türünün en beğenilen oyunlarından birisi olmuştur. Oyunun hikaye modu filmler ve kitaplar ile birebir örtüşmektedir. Müzikleri ile filmlerden, ve kitaplarından hakim olduğumuz karakterleri, kendine has ırkları ve grafikleri ile Yüzüklerin Efendisi severler için orta dünyaya açılan yeni bir kapı olmuştur.

4. Northgard

Northgard Cover
- Reklam -

Keşif ve mücadele yönü baskın bir oyun olan Northgard, grafikleri ve modellemelerinde ki detaylar ile dikkat çekmiştir. Oyun kısıtlı bir alanda başlıyoruz. Daha sonra genişleyerek yeni bölgeler keşfediyor, yeni kaynaklar elde ediyor, her keşfettiğimiz bölgede yeni zorluklar ile mücadele ediyoruz.

5. Rise Of Nation

Rise Of Nation Cover

Eğer gerçek zamanlı strateji oyunu sevenlerden biri iseniz Rise Of Nation sizi fazlası ile tatmin edecektir. Rise Of Nation ikel çağlarda başlayıp nükleer savaşlarda son bulan gerçek zamanlı bir strateji deneyimi sunuyor. Çağlar arası mimari, teknoloji, ticaret geçişi detaylıca düşünülmüş. Dönemine göre göze hitap eden grafikleri ve modellemeleri ile çok çabuk bir şekilde kendi kitlesini oluşturmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz strateji türünün beş mihenk taşı diyebileceğimiz oyunlar dışında strateji severler için birde liste hazırlamış bulunuyoruz. Listemiz şu şekilde:

1. StarCraft 2: Wings of Liberty

2. Supreme Commander

3. Crusader Kings

4. Desperados

5. Company of Heroes Serisi

6. Stronghold Serisi

7. Anno Serisi

- Reklam -

8. Red Alert 2

9. Dune: Spice Wars

10. Battlefleet Gothic: Armada 2

11. Endless Legend

12. Company of Heroes Serisi

13. XCOM

14. Civilization Serisi

15. Plague Inc.

16. Command & Conquer Serisi

17. Frost Punk

18. Wasteland

19. Homeworld: Deserts of Kharak

20. Warhammer Serisi

21. Stellaris

22. Tropico

Son olarak listemizde yer alan 3 oyun serisine ayrıca değinmek isterim.

İlk olarak Civilization serisi, sıra tabanlı strateji türünün lokomotifi niteliği taşımaktadır. Oyun strateji oyunu olmakla birlikte ticaret ve diplomasi alanlarında da zekanızı zorlamaya talip bir tür olmuştur. Grafikleri serinin ilerleyen oyunlarında üstüne katarak ilerlemiştir. Her millet bir liderle temsil edilmiş olup bu liderlerin gerçekçi modellemeleri de ayrıca dikkat çekmektedir.

İkincisi Total War serisi, ilk piyasa sürüldüğünde orduların büyüklüğüyle strateji oyunları türüne yeni bir soluk, yeni bir heyecan katmıştır. Sıra tabanlı ve gerçek zamanlı strateji türünü harmanlamış bir oyun serisi olmuştur. Yine mutlaka oynanması gereken oyunlar arasında olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Üçüncüsü Anno serisi, Anno serisinin bir strateji oyunu olmaktan daha ziyade bir ekonomi, çevre ve şehir planlama oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyunu bir toplumu yönetip bununla birlikte bu toplumun ihtiyaçlarını karşılama ve aynı zamanda ekonominizi ayakta tutma çabası olarak ifade edebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar