En iyi Discord Temaları ve Eklentileri

Discord'unuzu özel temalar ve araçlarla süslemek şaşırtıcı derecede basittir. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Discord Temaları Neredeyse hiçbir şey masanın dışında değil; kullanıcı arabiriminin parçaları arasında gezinin, yeni işlevler ekleyin, muhteşem bir arka plan kurun, eklentilerle can sıkıcı sınırlamaların üstesinden gelin — BetterDiscord (yeni bir sekmede açılır) adlı bir eklentinin yardımıyla bunların tümü mümkündür. Discord’u modlamanın daha fazla manuel yolu var, ancak BetterDiscord, onu sürükleyip bırakmak kadar basit hale getiren erişilebilir bir araçtır. Ayrıca resmi değildir ve teknik olarak Discord’un hizmet şartlarına aykırıdır, bu nedenle riski yalnızca size ait olmak üzere kullanın.

İşte en iyi Discord temaları ve eklentileri için seçtiklerimizin yanı sıra favori sohbet odalarınızı güzelleştirmek için BetterDiscord’a nasıl başlayacağınız.

Discord Temaları ve Eklentileri Nasıl Kurulur

BetterDiscord’un web sitesine gidin ve en son sürümü indirin(yeni sekmede açılır). Yükleyiciyi çalıştırın, şartları kabul edin ve ardından BetterDiscord’u hangi Discord yapısına yüklemek istediğinizi seçin. Discord’un herkese açık bir test oluşturma sürümünü kullanmıyorsanız, yukarıdan normal Discord seçeneğini seçmek isteyeceksiniz.

PFU8QogzhSCz4E7BN2RyXk 970 80.jpg
Discord Temaları

Kurulduktan sonra, Discord yeniden başlayacak ve ardından BetterDiscord başlığı altındaki Discord Kullanıcı Ayarları menüsünde yeni bir seçenekler paketine sahip olacaksınız.

- Reklam -

Temaları yüklemek için, Kullanıcı Ayarlarında “Temalar”a gidin ve üst kısımdaki “Temalar Klasörünü Aç”a tıklayın. Bu, BetterDiscord’un tema kitaplığından indirdiğiniz herhangi bir tema dosyasını sürükleyip yapıştırabileceğiniz bir dosya açar. Gerçekten buraya sürükleyip bırakmak kadar kolay; klasöre bir tema dosyası eklendiğinde, otomatik olarak Discord istemcinizde mevcut olacaktır (şu anda çalışıyor olsa bile). Yüklü tüm temaları, Kullanıcı Ayarları’ndaki Temalar altında bulabilirsiniz. Her birinin kutusunun sağ üst köşesinde bir açma/kapama anahtarı ve sağ altta düzenleme ve silme düğmeleri bulunmalıdır.

Doğru yüklenmiş temalar şöyle görünmelidir:

vExJhS3fg4ESbYcns8Rygk 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Eklentileri yüklemek, Temalara çok benzer bir işlemdir. Kullanıcı Ayarlarında “Eklentiler” e gidin ve üstteki “Eklentiler Klasörünü Aç” ı tıklayın. BetterDiscord’un eklenti kitaplığından indirdiğiniz herhangi bir eklenti dosyasını sürükleyin veya yapıştırın (yeni sekmede açılır) ve otomatik olarak Discord istemcinize kurulacaktır. Eklentiler, Ayarlar’daki Eklentiler menüsünden açıp kapatana kadar etkinleştirilmez. Burası aynı zamanda kurulu herhangi bir eklentiyi düzenleme veya silme seçeneklerini bulacağınız yerdir.

Bazı durumlarda, bir eklentinin düzgün çalışması için ikincil bir eklenti kurması gerekir. Bu olduğunda, diğer gerekli araçları anında edinmenizi sağlayan ilk eklentiyi kurarken açılır pencere görünmelidir. Çakışmaları önlemek için gerekli tüm eklentilerin açık olduğundan emin olun.

Hızlı bir uyarı: BetterDiscord yalnızca kendi sorumluluğunuzda kullanılmalıdır. Betterdiscord, kitaplığındaki her eklentinin ve temanın kötü amaçlı kod için kontrol edildiğini iddia ediyor, ancak ne indirdiğiniz konusunda dikkatli olun.

Discord’u değiştirmek, şirketin Hizmet Şartlarına aykırıdır ve teknik olarak hesabınızın yasaklanmasına neden olabilir. Moderatörlerin değişiklikleri yüklenmiş kullanıcıları bildirmesi gereken ortak Discord sunucularındaysanız, bu risk görünüşe göre daha yüksek. Bununla birlikte, yalnızca küçük yaşam kalitesi özellikleri ve temaları yüklüyorsanız, korkacak çok şey yok.

Ayrıca BetterDiscord, hataları olan resmi olmayan bir programdır. Bir noktada Discord istemcinizi çökertebileceğinin ve çökebileceğinin farkında olun ve böyle bir durumda BetterDiscord, BetterDiscord’un yükleyicisi aracılığıyla onarılana veya kaldırılana kadar otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır (her ihtimale karşı bu dosyayı saklayın).

En İyi Discord Temaları

DevilBro’dan Temel Arkaplan

QuRTfK4RXCG6gt9tk4yR6j 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Discord’un varsayılan düzeninden genel olarak memnunsanız ve yalnızca görünümünü seçtiğiniz bir duvar kağıdıyla geliştirmek istiyorsanız, indirilecek tema budur. Temel Arka Plan, oldukça memnun olduğum renkli bir galaksi arka planıyla varsayılan olarak gelir, ancak kendi arka planınızı eklemek için, ana Temalar menüsünde temanın düzenle düğmesini tıklamanız ve ‘arka plan’ değişkenini istediğiniz görüntünün URL’siyle değiştirmeniz yeterlidir. Görüntüye bağlı olarak, düğmelerin arka planda kaybolmaması için metin ve vurguların renk değişkenlerini de ayarlamak isteyebilirsiniz.

Nyria’dan Comfy

nsEqwSqedFJcpqsuvGzDSj 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Comfy, Discord’un standart kullanıcı arayüzünü tıkayabilecek tüylerden kurtulmayı ve kenarlarından daha iyi yararlanmayı hedefliyor. Bunu açtığınızda oldukça hızlı bir şekilde öğreneceksiniz ve kişisel işlevlerinizin (sessiz, sağır, ayarlar ve durum) yaşadığı sol alt modülün ayrıldığını ve taşındığını keşfedeceksiniz. Ayarlar artık kenar çubuğunun sol alt kısmında yer alırken, metin kutusunun yanındaki profil resminize tıklayarak durumunuza erişilebilir. Alışmak biraz zaman alıyor ama temiz görünüyor. Profil resimlerinden bahsetmişken, Comfy onları daireler yerine yuvarlak kareler olarak değiştirir, bu nesnel bir gelişmedir.

Bates’ten Fallout 4 Terminal

wBRcWSyAG8sbWFM66wmmbj 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Discord istemcinizi Fallout’tan hacklenebilir bir terminal gibi gösteren basit ama etkili bir yeniden görünüm. Eski tarz terminal görünümü, genellikle sadık kaldığım gösterişli ve renkli temalardan hoş bir kaçış, ancak Bates ayrıca, efekti mükemmel bir şekilde satan ince tarama çizgisi filtresi gibi birkaç yukarıda ve öteye ayrıntı ekledi. Filtrenin, resimler ve Discord akışları dahil her şeyi kapsadığını unutmayın.

- Reklam -

Accrazed’dan NieR: Automata UI Light

YeqUkNrwHh8ReBXeRzMFtj 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Bu Nier temalı yeniden görünüm, her şeyi kapsar. Bunu açtığınızda, Discord’un sunumunun neredeyse her yönü, Nier Automata’nın güzel menüleri tarzında yeniden tasarlanıyor. Değiştirilen “Ana Sayfa” düğmesi artık dönen bir sembol, seçili olan kanallar klasik bir video oyunu gibi yavaşça titriyor ve ten rengi/gri zemin, kırmızı ve siyah metnin her satırının ekstra temiz görünmesini sağlıyor. Fare imleciniz bile değişiyor, bu diğer temalarda henüz görmediğim bir ayrıntı.

Her şey bir titreşim, ancak bir sorun var: Fallout terminal dış görünümü gibi, ekrandaki her şeyin üzerinde bir filtre var. Bu kare şeklindeki desen, benim gözümde Fallout’unkinden daha belirgin, öyle ki, arkadaşların oyun yayınlarını izlerken biraz can sıkıcı hale geldi.

Tropical‘dan Slate

sx3RwgCWJEmNNS3a9HRjTk 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Slate, yaratıcısına göre GitHub’ın tasarım dilini temel alan “optimize edilmiş, tutarlı ve işlevsel” bir temadır. GitHub’ı sık kullanan biri değilim ama ilgiyi kesinlikle görüyorum. Varsayılan olarak, Slate her düğmeyi, etiketi ve mesajı ekrandaki açıkça tanımlanmış kendi penceresine kordonlar. Kesinlikle faydacıdır, ancak anti-üslubunun da bir güzelliği vardır. Varsayılan ayarlar, metni oldukça küçük bir boyuta indirir, bu nedenle küçük metinleri okumakta sorun yaşıyorsanız dikkatli olun. Temayla ilgili hemen hemen her şeyin yanı sıra yazı tipi boyutu da özelleştirilebilir, ancak hangi değerleri ayarlamak istediğinizi öğrenmek için ayrı bir referans belgesini (yeni sekmede açılır) izlemeniz gerekir.

En İyi Discord Eklentileri

DevilBro’dan Görüntü Yardımcı Programları

68747470733a2f2f6d776974747269656e2e6769746875622e696f2f426574746572446973636f72644164646f6e732f506c7567696e732f496d6167655574696c69746965732f5f7265732f73637265656e73686f74352e706e67
(Image credit: BetterDiscord)

Bugün yalnızca bir eklenti yüklerseniz, ImageUtilities olsun. Discord’daki resimler ve videolar söz konusu olduğunda bu kullanışlı araç size çok daha fazla seçenek sunar. Yeni bağlamsal sağ tıklama menüsünü kullanarak, görüntüleri kaydetmek için kendi hızlı seçim dizinlerinizi ayarlayabilir, 10’dan fazla farklı arama motorunda hızlı bir şekilde görüntü arayabilir ve bir görüntünün ayrıntılarını (dosya adı, boyutları ve dosya boyutu dahil) görüntüleyebilirsiniz. bir bakışta En iyi özelliği, istenen alan üzerinde sol tıklamayı basılı tutarak görüntüleri yakından incelemenizi sağlayan bir yakınlaştırma merceğidir. Bu özelliği zaten bir ton kullandım ve umarım Discord bir gün yerel hale getirir.

Strencher tarafından Görünmez Yazma

sCjoNvBwC67nScY4ub4HCk 970 80.jpg
(Image credit: BetterDiscord)

Mesaj yazarken yayın yapma ihtiyacı hisseden tüm bu modern sohbet uygulamalarından bıktınız mı? Ben de ve Discord bunu varsayılan olarak kapatmanıza izin vermiyor. Bu eklenti imdadınıza yetişerek, metin alanlarına yazma uyarısını açıp kapatmanıza izin veren özel bir geçiş ekliyor. Açık tutun ve bir mesaj göndermeden önce kimse yazdığınızı Discord Temalarıbilmeyecek.

DevilBro’dan Oyun Etkinliği Geçişi

fbfgsKSPN3eFdrMCwy63jj 970 80.jpg

Discord’un kendi dang işine bakma ruhuyla, DevilBro’nun (Image Utilities’i de yapan) bu mükemmel eklentisi, oyun etkinliği için sol alt ses seçeneklerinize yeni bir geçiş ekliyor. Bazen arkadaşlarıma bir Overwatch gecesi için hazırlandığımı bildirmek istiyorum ve geri kalan zamanlarda “Google Chrome oynuyorum” demesini istemiyorum. Bu, varsayılan olarak zaten olması gereken başka bir kullanışlı düğmedir, ancak yine de burada olmasına sevindim. Discord Temaları

Zerthox’tan Daha İyi Hacim

fRz8bPFf6KdBNUBJDvvUnY 970 80.jpg

Hiç keyfi ‘mükemmel’ bir yüzdeye inmeye çalışan Discord’un bireysel kullanıcı hacmi kaydırıcılarıyla oynadınız mı? Better Volume eklentisi, altına bir sayı alanı ekleyerek bir kaydırıcıyı tam olarak sürüklemek için gereken bilek becerisinden kurtulur. Sadece değeri yazın ve kaydırıcı ayarlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar