Mobil Oyun

En Çok Tercih Edilen Telefon Oyunları

En çok tercih edilen telefon oyunları döneme göre değişse de bazı oyunlar son senelerde hala çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Oyun oynamak her yaştan kesimin vakit geçirmek ya da kafa dağıtmak için yaptıkları aktivitedir. Bilgisayarlarda oyunlar oynanabiliyorken telefonların gelişmesi ile birlikte artık mobil cihazlarda da birçok tarzda oyun oynanabilmektedir. Hem kolay bir şekilde her an oynanabilmesi ile hem de kullanışlı olması ile telefon oyunları hemen hemen herkesin cep telefonunda bulunmaktadır. Son yılların en çok tercih edilen telefon oyunları ise Pubg Mobile, Subway Surfers,101 Okey Plus, Minecraft: Pocket Edition ve Candy Crush Saga olmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Telefon Oyunları

Sevilen Telefon Oyunları

Döneme göre oyunların popülerlikleri değişmektedir. Bir oyun bir sene çok tercih edilirken diğer sene tercih edilmemektedir. Fakat bazı oyunlar senelerce popülerliklerini ve başarılarını korumaktadırlar. En çok sevilen telefon oyunları şu şekildedir;

1-Pubg Mobile

 Pubg Mobile yaklaşık olarak 3 senedir çok fazla kişi tarafından oynanmaktadır.100’den fazla ülkede popüler olan oyun dünyanın en iyi mobil oyunu olarak belirlenmiştir. Zaman zaman gelen güncellemeleri ile oyunları daha ilgi çekici ve eğlenceli bir hale getirmektedir. Oyun yakın arkadaşlarla doyasıya eğlenebilecek en iyi oyunlardan biridir. En çok tercih edilen telefon oyunları arasında Pubg Mobile ilk sırayı almaktadır.

2-Subway Surfers

 Eski bir oyun olmasın rağmen her dönem tercih edilen bir oyundur. Sadece çocukların değil her yaştan seveni bulunmaktadır. Oldukça eğlenceli bir oyun olan Subway Surfers birçok kişinin telefonlarında yer almaktadır.

3-101 Okey Plus

101 Okey hemen hemen herkesin sevdiği ve kültürümüz ile bağdaşan bir oyundur. Seveni çok olan oyunun mobil cihazlara uyarlanması okey severleri sevindirmiştir. Ülkemizde en fazla tercih edilen oyunlar arasında en ön sıralarda gelmektedir.

4-Minecraft: Pocket Edition

 Çok başarılı bir bilgisayar oyunu olan Minecraft telefonlara da uyarlanmıştır. Bilgisayar oyunlarında olduğu gibi telefon oyunu olarak da çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

5-Candy Crush Saga

 Subway Surfers gibi eski bir oyun olan Candy Crush her dönem başarısını korumaktadır. Her yaştan seveni bulunmaktadır. En çok tercih edilen telefon oyunları arasında Candy Crush Saga da yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu