UncategorizedPc Oyunları

Elon Musk’ın Sevdiği Oyunlar

Elon Musk’ın Sevdiği Oyunlar sahip olduğu Twitter hesabı üzerinden yayınlandı. Dünyaca ünlü girişimci yaptığı paylaşımda pek çok oyuna listesinde yer verdi. Listede yer alan oyunların büyük çoğunluğu ise aksiyon ve hikâye 1. şahıs oyunlarıdır. Yaptığı paylaşımda bu oyunları ne sebeple sevdiği konusunda hiçbir bilgiye yer vermemiştir. Oyunlara oldukça ilgi duyan ünlü girişimci daha önceki yıllarda da oynadığı çeşitli oyunlar hakkında görüşlerini bildirmiştir. Sosyal medya hesabı üzerinden sürekli olarak oyunlara göndermeler yapan ünlü girişimcinin paylaştığı liste sosyal medyada büyük ilgi görmüştür.

Elon Musk’ ın Listesinde Yer Alan Oyunlar

Elon Musk’ ın listesinde yer alan 7 oyun ve özellikleri şunlardır;

1-Deus Ex

Elon Musk’ın Sevdiği Oyunlar listesinde yer alan bu oyun 2000 yılında piyasaya sürülmüş bir hikâye oyunudur. Eidos Interactive tarafından yayınlanan oyun çıktığı dönemde büyük ilgi görmüştür. Mekanik bir şekilde tasarlanmış olan insanlar ve bu insanlara karşıt grupların çatışmasını konu alan oyun pek çok ülkede ilgi görmüştür.

2-Half Life 2

Bilim kurgu tarzında hazırlanmış bu oyun tek kişilik bir oyundur. 2004 yılında Valve Corporation tarafından yapılmıştır. Steam üzerinden online etkinleştirme yapılabilmektedir. Bu oyun yayınlandığı günden bugüne pek çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Oyuna duyulan ilginin artması üzerine oyun Xbox, Xbox 360 ve PlayStation 3 ve Android için uygun hale getirilmiştir.

3-BioShock

Elon Musk’ın Sevdiği Oyunlar listesindeki oyun 2007 yılında 2K Games tarafından piyasaya sürülmüştür. Hikâye örgüsüne sahip olan oyunun devam serisi bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

4-Mass Effect 2

Bir aksiyon rol yapma oyunu olan Mass Effect 2 2011 yılında çıkmıştır. Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen oyun bir geminin saldırıya uğraması ile başlamaktadır.

5-Fallout 3

ABD ve Çin arasında geçen savaşı konu alan oyun 2008 yılında piyasaya sürülmüştür. Kıyamet teması üzerine kurulu oyunda bilimkurguya yer verilmiştir. Windows, Xbox 360 ve Playstation 3 de oynanabilme imkanı bulunmaktadır.

Elon Musk'ın Sevdiği Oyunlar

6-Fallout: New Vegas

Büyük nükleer savaş sonrasını konu alan bu oyun bir seridir. Her seri birbirinin devamı niteliğindedir. 2010 yılında piyasaya sürülmüştür.

7-Saints Row 4

2013 yılında piyasaya sürülen bir aksiyon ve macera oyunudur. Uzaylıların insanları esir almasını konu almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu