Elden Ring’in ne zaman piyasaya sürüleceğine dair hiçbir bilgi buunmuyor, ama yakın zamanda bu olmayacak gibi görünüyor. FromSoftware’in bir sonraki büyük projesi olan Elden Ring , yalnızca stüdyonun en sadık hayranlarının hayatta tuttuğu bir hayalden başka bir şey değildi. Oyunun 2019’da ortaya çıkmasından bu yana, bununla ilgili tek bir resmi kelime söylenmedi.

Maalesef herkes için, öngörülebilir gelecekte durum böyle olmaya devam edecek gibi görünüyor. Geliştirici FromSoftware’in ana şirketi olan Kadokawa Corp., 31 Mart 2022’de sona eren tam mali yıl için kazanç tahminini yayınladı.

Kadokawa, FY2022 tahmininde ( TweakTown aracılığıyla ), oyun bölümünden düşük kazanç beklediğini, net satışlarda yaklaşık yüzde 15 düşüş ve kazançlarda yüzde 52 gibi büyük bir düşüş beklediğini açıkladı. Nitekim, koronavirüsün etkisiyle ilgili belirsizlik oyun geliştirme de dahil olmak üzere bölümleri üzerinde asılı kalmaya devam ederken, şirketin FY2022 için tüm öngörüsü muhafazakar olarak görülebilir.

Kadokawa, FromSoftware dahil olmak üzere üç oyun stüdyosuna yatırıma sahiptir. Elden Ring raporda bahsedilse de, sadece stüdyo için bir projenin ne kadar büyük olduğunu ve dünya çapında ne kadar beklendiğini göstermek için projenin kendisi hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi. Ancak Elden Ring’in önümüzdeki yıl Mart ayının sonundan önce çıkmayacağını söylemek doğru olur.

Bu yılın başlarında yayınlanan bir rapor, oyunun geliştirilmesinin pandemiden büyük ölçüde etkilendiğini ortaya koydu ve bu yıl piyasaya sürülmeyeceğini öne sürdü. Bugünün ortaya çıkmasıyla, pek çok kişi, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde çıkmayabileceğini öğrenince hayal kırıklığına uğrayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz