Genel

E3 2021’de Bethesda ve Microsoft Ortak Sunum Gerçekleştirecek

2020 yılından beri dünyanın baş etmeye çalıştığı koronavirüs salgını sevdiğimiz pek çok etkinliği elimizden aldı. Oyuncuların adeta mabedi haline gelen E3 de bu fuarlardan biri olmuştu. Bu yıl da dijital olarak düzenlenecek etkinliğe bu kez ilgi bir hayli yüksek gibi görünüyor.

Katılımcıların açıklandığı etkinlikte hepimiz yeni sürprizler bekliyoruz. Bu esnada da geliştiricilerden gelen yeni açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz. Bugün Microsoft’tan gelen açıklamaya göre Bethesda ve Microsoft ikilisi, bu yılın dijital E3’ünde ortak bir konferans düzenleyecek.

Açıklama, Fransız Le Figaro’ya konuşan Xbox Games Studios’un yöneticisi Matt Booty’ye ait. Artık Xbox’ın saflarına geçen Bethesda için bu karar hiç mantıksız görünmüyor. Fakat asıl soru, bu ikilinin tanıtacağı yeni oyunlar olacak. Jason Schreier’a göre merakla beklenen Starfield kesinlikle E3’te olacak. Fakat kafalar karışmasın zira meslektaşımız, oyunun “tamamlanma aşamasına” gelmediğinin altını çiziyor. Yani şimdilik oyun için 2022 yılını beklemek zorundayız.

Aklınızdaki “Elder Scrolls nerede?” sorusunu duyar gibiyim. Maalesef bununla ilgili şimdilik ne bir sızıntı ne de bir haber mevcut. Bu gidişle Elder Scrolls’u torunlarımıza oynatacağız gibi görünüyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu