HaberlerKonsol Oyunları

Dying Light 2 PS4 ve Xbox One Detayları Belli Oldu

Cyberpunk 2077’nin  piyasaya sürülmesi, CD Projekt RED’den daha fazlasını etkiledi. Oyunun PS4 ve Xbox One’da yarattığı kötü durum, birçok kişinin benzer sorunlara, piyasaya sürülen diğer oyunlarda karşılaşıp karşılaşmayacağını sorgulamasına neden oldu. Gelecek oyunların çoğu elbette tüm yeni nesil konsolları destekleyecek nitleikte olacak ve bu oyun da bunlardan biri. Dying Light 2, 4K çözünürlüğü, 60 FPS’yi ve ışın izlemeyi destekleyen modlarla piyasa sürülecek. PS5 ve Xbox Series X’ten tam anlamıyla yararlanmaya çalışacak.

Wccftech ile bir röportajda konuşan oyunun geliştiricileri, PS4 ve Xbox One için Dying Light 2 optimizasyonu ile alakalı sorular soruldu. Geliştirici ise ”oyunun eski donanımlarda herhangi bir sorunla karşılaşmayacağını ve yeni nesil konsollarda oyun için mümkün olan en yüksek kaliteyi sağlayacağız” cevabını verdi.

Görüntü yönetmeni Tomasz Szałkowski, “‘Ana’ konsollar uzun zamandır önceliğimiz oldu,” dedi. “Oyunun PS4 veya XBO’daki kalitesinin en üst düzeyde olmasını sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Eski nesil konsolları diğer projelerden çok daha önce test etmeye başladık. Bu, motordaki değişikliklerin ölçeği ve DL1’den daha büyük ve daha karmaşık bir oyun yaratmaya yönelik iddialı planlarla ilgiliydi” ifadelerini kullandı.

Dying Light 2’nin  2021’de PS5, Xbox Series X / S, PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Aynı röportajda, açık dünya unvanının geliştiricileri de yeni bir motora geçişten ve oyuncuların oyunda ne kadar içerik bulmayı bekleyebileceğinden bahsetti. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu