RehberİnternetYazılım

Discord nedir? Discord Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Discord nedir? Discord Uygulaması Nasıl Kullanılır? Discord uygulaması Skype gibi iletişim platformuna benzeyen bir sohbet uygulamasına denilmektedir. Discord daha çok video oyunu oynayan kişilerin sohbet etmesi için kullanılmaktadır. Oyuncular discord aracılığı ile birbirlerini bulabilirler, oyunu oynarken birbirleri ile konuşabilirler ve oyunu birlikte koordine edebilirler. Discord video görüşmesi, sesli sohbet ve metin desteğini sağlamaktadır. Discord kullanıcıları birbirleri ile istedikleri zaman iletişim kurabilmektedirler. Bu uygulama oyun oynayanlar için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Uygulama sayesinde oyuncular birbirlerini kolay bir şekilde bularak hızlıca iletişim kurabilirler. Oyun oynayanlar dışında Discord aynı zamanda organizasyonel konular için de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama Mac, Android, Linux ve Windows gibi birçok yerden ücretsiz bir şekilde indirilebilir. İndirmek istemeyenler ise web tarayıcısından uygulamayı kullanabilirler.

Discord nedir nasıl kullanılır?

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord nedir? Discord Uygulaması Nasıl Kullanılır? Discord bir sohbet uygulamasıdır. Ve kullanımı oldukça kolaydır. Uygulamayı kullanmak tamamen ücretsizdir. Discord’u kullanmadan önce ilk olarak seçilen cihaza indirmek gerekmektedir. İndirmek dışında da uygulama web tarayıcısından açılarak kullanılabilir. Cihaza uygulama indirildikten sonra bir hesap açılır. Hesabın açılmasından sonra ekranın alt köşesinde bulunan çark simgesine tıklanarak istenilen bütün ayarlar değiştirilebilir. Değiştirilebilecek ayarlarda yetkili uygulamalar, gizlilik ve video ayarı gibi seçenekler bulunmaktadır. Uygulamayı güvenli bir şekilde kullanabilmek için hesabın açılmasından sonra gizlilik ayarlarından hesabın güvenlik adımları seçilmeli ve hesap güçlendirilmelidir. Discord uygulamasının gizlilik ayarları kısmından uygunsuz mesajların gelmesi engellenebilir. Uygunsuz mesajların dışında başkalarının sizi arkadaş eklemesi de engellenebilmektedir. Discord uygulamasının kullanışı son derece basit ve kullanışlıdır.

Discord Sunucusu

Discord nedir? Discord Uygulaması Nasıl Kullanılır? Discord uygulamasında Discord sunucusu bulunmaktadır. Sunucu kısmında kullanıcılar toplanarak oyunlar hakkında birbirleri ile konuşabilmektedirler. Discord sunucu kanalları tamamen ücretsiz olan kanallardır. Uygulamada her çeşitten sunucu bulunmaktadır. Böylece uygulama aynı ya da benzer konular hakkında düşünen insanların bir araya gelmesi kolaylaşmaktadır. Discord uygulaması birbirleriyle video oyunu oynayan arkadaşlar için çok kullanışlı bir platformdur. Uygulamada var olan arkadaşların yanı sıra yeni arkadaşlar da edinilebilmektedir. Farklı discord sunucuları kullanıcıları istediklerinde kendi gruplarına ya da topluluklarına davet edebilmektedir. Discord sosyalleşmek için ideal bir platformdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu