Mesajlaşma UygulamalarıYazılım

Discord Logosunu Değiştirdi

Discord’un artık yeni bir logosu ve yeni bir yazı tipi bulunuyor. Discord, güncellenmiş görünümü Perşembe günü Twitter’da takipçilerine karışık bir duyuruyla paylaştı. Logo, en az değişikliği gören özelliklerden biri oldu. Simgenin yalnızca üst kısmı katılaşmış ve ana yüzle birleştirilmiştir, bu şimdi kare şeklinde bir şekle dönüşmüştür. Logo artık yuvarlak bir dikdörtgen içinde yer almıyor.

Discord , yeni simge tasarımına birkaç yinelemeden sonra ulaşıldığını açıkladı. Yeni Clyde ayrıca farklı özelliklere sahip ve uygulamayı her başlattığınızda farklı tasarım ile sizi karşılayacaktır.

Arka planda artık daha cesur bir mor renktedir. Ancak en büyük ve en bölücü değişiklik yazı tipi olmuştur. Discord artık yeni yazı tipi Ginto’ya göre özel olarak oluşturuldu.

Bu Tweete verilen ilk yanıtlardan biri, tasarımla alay etti ve bunun amatör sanatçıların işi olduğunu öne sürdü. Ki bu son zamanlarda Disney + ‘ın yaklaşan Loki şovunun logosu da dahil olmak üzere birçok şeyin ortak bir eleştirisi oldu.

Discord Reddit sayfası, tasarımın tüm yönleriyle alay eden memler ve gönderilerle dolu. Aslında o zamandan beri topluluğun bahsettiği tek şey bu. Gördüklerimizden en komik olanı, eski logoyu Steve Rogers’ın Captain America’sına, yenisini ise John Walker’ınkine benzemesiydi.

Eski rengin bile hayranları var.

Elbette, Discord kadar popüler bir şeyin kimliğinde yaptığı herhangi bir değişiklik, özellikle de etrafındaki topluluk yönünü düşündüğünüzde, en azından bir miktar dirençle karşılaşılacaktı. Kişisel olarak logo ve renk konusunda herkes hemfikir ancak bu yazı tipi konusunda birçok eleştirinin odak noktası haline geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu