Genel

CS:GO’da Yeni Bir Hile Bugı Ortaya Çıktı

Counter Strike: Küresel Offensive oyuncuları, çok uzun müddettir Valve’ın bir türlü tahlil bulamadığı hilecilerden, oyunda bir görünüp bir kaybolan buglardan bir oldukça sıkılmış durumda. Valve, oyun içindeki bu sorunlara şimdi kesin bir sonuç getirmemişken bir CS:GO oyuncusu, yasal denilebilecek bir wall hilesine C4 bombası üzerinden ulaşabileceğini keşfetti.

Kelam konusu hile, yalnızca Terörist ekibindeyken yapılabiliyor. Grup arkadaşınızın sırtında bulunan C4’ün yaydığı ışığa gerçek baktığınız vakit, o tarafta bulunan Counter Terrorist oyuncusunun yerini wall hilesi açıkmış üzere görebiliyorsunuz.

C4 ışığı sayesinde rakibin yeri ortaya çıkıyor

Çeşitli oyuncuların hileyi deneyip onayladıkları görüntüler, CS:GO dünyasında büyük bir ses getirdi. Terörist kadrosunu bir oldukça avantajlı pozisyona getiren bu hack hakkında Valve hala bir açıklama yapmış değil. Üstteki görüntüden da görebileceğiniz üzere C4 patlayıcısının üzerinde bulunan ışık sayesinde, kilit denebilecek noktalarda rakip oyuncunun olup olmadığını denetim edebiliyor, nişangahınızı tam o noktaya ayarlayarak haksız rekabete sebebiyet veriyorsunuz.
Elbette bu wall hilesi, oyuncuları sinirlendirdiği kadar suistimal edilecek bir husus haline de gelmiş durumda. Sonuçta oyunu kazanmaya kendini adamış hırslı oyuncular, T tarafına geçtiği vakit bu bugdan yararlanabilirler. Valve’ın burada atması gereken adım, birinci evvel bugı kaldırıp daha sonra bu bugı kullanarak maç kazanmış tüm oyuncuların elolarını silmek olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu