Haberler

CoD, Yeni Oyunun Temasını Duyurdu: 2. Dünya Savaşı

Modern Warzone’un “güvenilir bir sızıntı raporuna göre, Call of Duty’nin 2021 yani yeni oyunu, 2. Dünya Savaşı ortamına geri döndüğünü gösteriyor.

Raporda ayrıca Sledgehammer Games’in öncelikle kod adı “Vanguard” olan 2021 Call of Duty oyununu geliştireceğini iddia ediyor. Sledgehammer, hem 2019’daki Modern Warfare’in hem de 2020’nin Black Ops Soğuk Savaşının geliştirilmesine yardımcı olmuştu. Call of Duty’nin 2017 senesindeki yapımını yine Sledgehammer üstlenmişti ve bu oyun  2.Dünya Savaşı temasını konu almıştı.

Call of Duty’nin dört yıl sonra ilk kez İkinci Dünya Savaşı’na döneceği bildiriliyor.

Öte yandan rapor, bir sonraki oyunun bir kısmının 1950’lerdeki Kore Savaşı sırasında geçme olasılığına da işaret ediyor. Ancak yine de, oyun genel olarak İkinci Dünya Savaşı ortamına odaklanacak. İkinci Dünya Savaşı’nın 1945’te bitmediği bir sürecin hikayesi ortaya çıkacak.

Sledgehammer’ın 2017’de çıkardığı 2. Dünya Savaş’ı temasını konu alan oyunu Call of Duty WWII idi. Oyun, Metacritic’te ü üç ayrı platformda 4.3 / 10 kullanıcı puanı arasında ortalama 77/100 eleştirmen puanı aldı. Call of Duty oyunları, genel olarak 80 puan alıyor. Orijinal Modern Warfare ve Black Ops oyunları eskiye yapımlara nazaran daha fazla puan aldı.

Çıkış tarihi veya resmi oyunla ilgili hiçbir bilgi henüz onaylanmadı. Hayranlar, yeni CoD , İkinci Dünya Savaşı temasını veya başka bir oyunun 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesini bekleyebilirler. Beklemekten zarar gelmez diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu