Genel

Battlefield 6’nın birinci fragmanı sızdırıldı

DICE’ın geliştirdiği ve serinin en şimdiki oyunu Battlefield 6‘nın birinci fragmanı sızdırıldı. Battlefield V’in makus çıkışından ve satış sayılarının düzgün olmamasından ötürü DICE, yeni oyun için epey sıkı çalışıyor. Uzun müddettir sessizlik içinde olan serinin yeni oyunu için bir çok teori ortaya atıldı. Oyunun şimdiye kadar, çağdaş vakitte geçeği, VTOL’ların ve robot köpeklerin olacağı argüman edildi. Daha evvel birebir fragmandan ekran imgeleri sızdırılmıştı. Artık sızdırılan fragman kimi teorileri doğruluyor.

Battlefield 6’da robot köpekler yer alıyor

Sızdırılan fragman Reddit’te ortaya çıktı. Görüntünün ortasında bulunan siyah şerit içeriği görmeyi zorlaştırsa da kimi sahneler oyunculara fikir vermeye yetiyor. Karakter kıyafetleri Battlefield 4 ve 3‘ün bir karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Diğer bir sahnede bir robot köpeğin koştuğu açıkça görülebiliyor. Görüntünün kare suratında ve kalitesinde düşüklük olsa da oyun hakkında fikir edinmemiz için kâfi.

Fragmanın birinci başlarında birkaç tane VTOL‘u görüyoruz. Bu da oyunda VTOL olacağını kanıtlıyor. VTOL’lar oyun içerisinde faal olarak kullanılabilecek mi bilinmiyor. Sonlara yanlışsız bir karakterin gözünden bakıyoruz, o sırada karakter bir kokpitin içerisinde. Bu kokpitin bir VTOL’e mi yoksa bir helikoptere mi ilişkin olduğu muhakkak değil. Fragmanda askerlerin bir fırlatma rampası bölgesine saldırdığı açıkça görülebiliyor. Bu harita, öykü ya da multiplayer moduna ilişkin olabilir.

Battlefield 6‘nın ve EA‘nın yayımcılığını yaptığı öbür oyunların imgeleri, fragmanları ve öbür içerikleri, 22 Temmuz‘da gerçekleştirilecek EA Play Live etkinliğinde yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu