EA Games şirketinin bu yıl çıkaracağı Battlefield 6 hakkında her geçen gün yeni bilgiler duyulmaya devam ediyor. Oyun severlerin çoğunun artık Battlefield zamanının geçtiğini söylese de hatta oyuncularının bazılarının “Aynı oyunun lacivert versiyonu” demekten çekinmediği oyun hakkında EA Games “Daha önce hiç görmediğiniz seviyede yeni bir Battlefield” diye tanımlıyor. Çıkan söylentilere bize gelen bilgilere göre oyun önceki serilerden izler taşıyacak. Bu izler arasında en çok Battlefied 3 serisinden  benzerlik gösterecektir. Ayrıca şunu da söylemeyi unutmayalım Battlefield altı serisi PS4 ve Xbox One oyun konsolu için de ayrıca çıkacaktır.

EA Games, Battlefield 6 hakkında sessiz ve sakin açıklama yapmaya devam ediyor. Oyun severleri hem heyecanlandırıyor hem de ser veriyor sır vermiyor. Ancak EA Games kendi bilgi vermese de oyun hakkında dedikoduların çıkmasına engel de olamıyor. Battlefield 6 serisi bilindiği üzere bu yılın sonbahar aylarında tanıtılacak ve oyun severlerle buluşacak. Battlefield gibi oyun serilerinin haberlerini, bilgilerini veren en güvenilir kaynak olan Tom Henderson`dan aldığımız bilgilere göre: Battlefield 6 serisinin ismi hala daha hazır değil. Tom Henderson youtube videosunda bahsettiğine göre Battlefield 6 diye değil de Battlefield olarak çıkabileceğini iddia ediyor. Ayrıca yukarıda verdiğimiz gibi bu yeni seri Battlefield 3 oyunundan esinlenerek yapılacaktır. Bunların dışında ise 128 oyunculu geniş harita ve battle royal modunun olacağı beklentilerin arasındadır.

Battlefield 6 Eski Nesil Oyun Konsollarda Oynanabilecek Mi?

Battlefield altı hakkında son gelen bilgilere göre oyun eski nesil konsollarda da oynanabilecek. Bu bilgiyi yukarıda paylaşmıştık ancak burada ayrıca parantez açmamızın sebebi: Oyunun kalitesinin buna göre ayarlanmak zorunda olmasıdır. Eski nesil konsollara uyumluluk sağlamak için oyun yapılırken bazı kısıtlamalara gidilebilir. Ancak Battlefield altı serisi için EA Games buna yeni bir çözüm bulmuş.  Tom Henderson`ın videosunda bahsettiğine göre PS4 ile Xbox One serileri için farklı bir stüdyo tarafından geliştirilecek. Eski nesil konsollarda oynayacaklar için oyunda bazı kısıtlamalara gidilecek bu doğru ama yeni nesil konsollarda oynayacaklar için hiçbir eksik yok yeni nesil konsolların tüm teknolojik faydalarından yararlanacaklardır. EA Games bu hareketiyle tekrardan kullanıcı dostu olduğunu göstermiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz