Konsol OyunlarıPc Oyunları

Battlefield 2042’de tek oyunculu ve battle royale modu yok

Bu Ekim ayında konsollara ve PC'ye geliyor.

Bir dizi söylenti ve sızıntıdan sonra EA, Battlefield‘ın sır perdesini nihayet kaldırdı ve amiral gemisi birinci şahıs nişancı oyununu, son oyunlardaki tarihi ortamından kurtulup yakın gelecekteki bir zamanda geçiyor. Yeni oyun Battlefield 2042 olarak adlandırıldı. Tek oyunculu hikaye modunu ortadan kaldıracak ve beraberinde bir Battle Royale modu için bir plan yok.

Battlefield 2042 bunun yerine PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S ve X’te 128 oyuncuyu destekleyen çok oyunculu teklifine odaklanırken, oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri 64 oyuncuyu destekliyor. Ayrıca yapay zeka botlarına karşı tek başınıza veya bir grup arkadaşla oynama seçeneği de olacak.

Battlefield 2042 tasarım direktörü Daniel Berlin, Eurogamer’a Battlefield 3’ten bu yana serinin temel dayanağı olan tek oyunculu modun eksikliği hakkında şunları söyledi: “Bence bu, en iyi olduğumuz şeye gerçekten eğilmemizi sağlayan bir şey.” Stüdyonun DNA’sına bakıyorsunuz, bu kadar uzun süredir ne yapıyoruz, az önce bildiğinizi söyledik, bu sefer geleneksel tek oyunculu mod olmayacak, ama tüm bu vurgu ve tüm bu kaynaklar çok oyunculuya derinlik kazandırmak için. Çünkü en iyi yaptığımız şey bu.”

Battlefield 2042‘de hangi oyun modları olacak?

Battlefield 2042’de hangi oyun modları olacak?

Battlefield 2042, iklim değişikliğinin yol açtığı insani krize karşı oyun, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya gibi Vatansız olarak bilinen göçebe mültecilerle birlikte kendi anlatı zeminiyle geliyor. topyekün savaşa girmek. Bunun içinde, Battlefield’daki mevcut sınıf sistemini tamamlayan, kendi özelliklerine ve yeteneklerine sahip Uzmanlar olarak adlandırılan kahraman karakterlerin tanıtımı yer alıyor.

Serinin Battlefield 5’in Firestorm’u ile yaygın battle royale ile başarısız denemelerinin ardından Battlefield 2042 ayrıca bir battle royale moduna sahip olmayacak.

Berlin, “Battle royale kesinlikle şu anda son derece popüler olan bir şey” dedi. “Bu noktada herhangi bir battle royale planımız yok, ancak oyun içinde hakkında konuşamayacağımız, çok heyecan duyduğumuz başka deneyimlerimiz var.”

Bu noktada, EA ve DICE, Battlefield gösterimini kullanarak geleneksel serinin Conquest ve Breakthrough modlarının – her ikisi de All-Out Warfare başlığı altında yer alacak. DICE LA tarafından henüz açıklanmayan üçüncü bir mod yapılacak ve bu mod ilk kez gelecek ayki EA Play etkinliğinde gösterilecek.

Berlin, “Şu anda odak noktamız 2042’yi çıkarmak ve olabileceğinin en iyisi olduğundan emin olmak” dedi. “Sanırım son teknoloji ve tüm modern donanımlar, araçlar, uzmanlar ve dinamik dünya ile başka hiç kimsenin gerçekten sağlayamadığı çok oyunculu bir deneyim sunuyoruz. Oynaması ücretsiz ile ilgili olarak, yani, biz’ Bunu geçmişte yaptık, Battlefield Heroes’umuz var, Battlefield Play for Free’miz de vardı – bu yüzden bu alana parmağımızı soktuk. Geleceğin burada neler getireceğini görmek bizim için heyecan verici. Bugün özellikle duyuracak bir şey yok – şu anda odak noktamız 2042’nin bir araya geldiğinden ve gerçekten olabilecek en iyi oyun olduğundan emin olmak.”

Battlefield 2042, 22 Ekim’de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series S ve X’e geliyor. Battlefield 2042 hakkında daha fazla ayrıntı için bizi takip edin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu