Konsol OyunlarıPc Oyunları

Apex Legends Valkyrie Karakteri Güncellemesi

Apex Legends’a yeni bir efsane tanıtıldığında normalde denge değişiklikleri yapılır. Jetpack kullanan kahraman Valkyrie de bu pastadan payını almıştır. Görünüşe göre uçuşlarından bazıları Respawn’ın istediğinden biraz daha uzun sürüyor ve geliştirici kanatlarını kesmeye karar verdi.

Oyun tasarımcısı John Larson tarafından açıklandığı gibi, oyuncular Valkyrie’nin jetpack’iyle gezinmenin şu anda çok az yakıt gerektirdiğini anladılar ve bunu “antrenmanlarda son dövüşün üzerinde kahve molaları vermek” için kullanıyorlardı. Bu da oyunculara Fortnite oyuncularının uçakları son ana kadar savaşların dışında kalmak için kullandıkları zamanı hatırlatıyor.

Her halükarda, havada gezinmenin yüzde 10’luk yakıt maliyeti artık tamamen kaldırılıyor ve Perşembe gününden itibaren havada takılmak size yüzde 100’e mal olacak. Neden nerflemek yerine kaldırıldığı sorulduğunda Larson Respawn’ın yüzde 50-75 oranında yakıt maliyeti denediğini, ancak bunun “anlamlı bir şekilde farklı hissetmediğini ve yine de Valk’ın belirli son halkalarda çok uzun süre havada kalmasına izin verdiğini keşfettiğini söyledi.

“Bu, potansiyel olarak final yoluna giden herhangi bir oyunu etkileyebilir, sadece antrenmanları değil,” diye ekledi.

Azaltılmış yakıt özelliğinin neden ilk başta tanıtıldığına gelince, Respawn “bu özelliği bir sorun olarak gösterip göstermeyeceğini kesin olarak bilmiyordu”, ancak bu işe yaramadı gibi görünüyor: “Bu oyunda korkutucu olabileceğini düşündüğüm pek çok şey var, ancak asla (örneğin Sheila’daki dps) olmadı” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu