Respawn Games ve EAApex Legends Mobile’ı duyurdu. Oyun için ilk bölgesel beta testleri yakında başlayacak. Sezon 9 için yeni bir karakter duyuran popüler battle royale’nin mobil versiyonu, Apex Legends’ın yeni bir versiyonu olacak. Mobil tarafı oyunun orijinaline sadık kalacak.

“Bu, ekibimiz için çok büyük bir an. Respawn oyun direktörü Chad Grenier, iki yıl önce battle royale türünün geleceğini değiştirdik ve şimdi bunu mobil cihazlarda tekrar yapmayı hedefliyoruz, ” dedi.

ABD veya Avrupa’da iseniz, oyuna hemen girmeyi beklemeyin.

Geliştirici “İlerlemek için işleri küçük tutuyoruz. Hindistan ve Filipinler’de sadece birkaç bin oyuncu yer alıyor. Ancak bu yıl boyunca oyunu daha fazla bölgeye ve dünya çapında daha fazla oyuncuya sunmayı planlıyoruz” dedi. Henüz resmi bir zaman çizelgesi açıklanmadı, ancak bahsi geçen bölgelerde yalnızca 2021 Baharında Android betaları alacağımızı biliyoruz.

“Testlere devam edersek, bu testlerin boyutunu genişleteceğiz, yeni bölgeler ekleyeceğiz ve iOS desteğini uygulayacağız. Geliştirme ilerledikçe, oyuna ön kayıt yaptırmanıza ve betalarla ilgili haberler için kaydolmanıza olanak tanıyan bir sayfa açacağız. “

Oyun, konsollarda ve PC’de Apex Legends’tan ayrı bir proje olacak. Çünkü çapraz oynama ve çapraz ilerleme olmayacak. Sadece mobil platformda yani iOS ve Android’de oynayabileceksiniz. Ana oyuna benzer şekilde oynamak ücretsiz olacak.

Apex Legends Sezon 9, 4 Mayıs’ta başlıyor ve Apex Legends Mobile, yıl ilerledikçe daha fazla kullanıcıya sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz