Mobil TeknolojiMobil Oyun

Android 12’nin Yeni Oyun Özellikleri Sonunda Yetişiyor

Oyunları indirirken oynayabilecek ve yeni bir oyun panosu görebileceksiniz.

Android 12’nin lansman günü hızla yaklaşırken, Google’ın insanları güncelleme hakkında heyecanlandırmak için gelecek özelliklerle ilgili duyuruları da yaklaşıyor. Şirket bugün kulağa oldukça hoş gelen bazı yeni oyun özelliklerini tanıttı, yani Android’in bir sonraki sürümü, oyunu indirirken oynamaya başlamanıza izin verecek.

Haber, şirketin platformlarında yayınlamakla ilgilenen geliştiriciler için düzenlediği bir konferans olan Google for Games Developer Summit 2021 aracılığıyla geliyor. Açılış konuşması, yeni hizmetin “oyun varlıkları arka planda akıllıca indirilirken saniyeler içinde oyuna girmenize” izin vereceğini belirtti.

İndirdiğin gibi oyna özelliği halka tam olarak hazır olmadığından, Google, verilerinin yalnızca %20’si indirildikten sonra oynamaya hazır olduğunu gösteren 127 MB BMX tarzı bir oyunla örnek bir animasyon sundu.

Bir oyunu indirirken oynamak, oyun dünyasında yeni bir kavram değil. Ancak, konsol oyunlarına kıyasla mobil oyunların nispeten küçük boyutu nedeniyle şimdiye kadar Android uygulamalarına uygulanmadı. İndirmeye başladığınızda, Play Store sayfasında bir ilerleme çubuğu göreceksiniz ve oyun oynamaya hazır olduğunda bir düğme açılacaktır. Değilse, hazır olana kadar o uygulamanın Play Store sayfasında kalırsınız. Seslerine bakılırsa, oyunu ve varlıklarını buluttan aşağı çekmek için hala geniş bir bağlantıya ihtiyacınız olacak.

Google ayrıca, OnePlus, Samsung ve Asus gibi üreticilerin uzun süredir kendi Android tekliflerine dahil ettiği bir başlatıcı özelliği olan Android 12’ye yeni bir oyun panosu eklediğini duyurdu.

Ben şahsen Pokémon Go oynamak için bir OnePlus 9 kullanıyorum çünkü destansı bir evrimi ekran kaydı yapmak ne kadar kolay. Google, Oyun Modu API’si adı verilen benzer bir özellik sunmaya başlayacak. Yer paylaşımı, ekran kayıtlarına girmek ve çıkmak için kolay erişim düğmesi, kare hızı monitörü, Rahatsız Etmeyin geçişi ve bildirim gölgesini aşağı sürüklemek zorunda kalmadan cihazın parlaklığını ayarlamanın bir yolunu sunar. XDA, oyununuzu YouTube’a canlı yayınlayan bir kısayolun yanı sıra performans ve pil tasarrufu modu ve istatistiklerinizi görüntüleyen bir widget için seçenekler buldu.

Diğer telefon üreticilerinin teklifleri olduğundan ve genellikle yazılım güncellemelerini ilk alan Pixel cihazları olduğundan, bu muhtemelen Pixel’in ilk özelliği olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu