İnceleme

Among Us İncelemesi

Among Us incelemesi ” söz konusu olduğu zaman akla ilk olarak “Among Us nedir?” sorusu gelmektedir. Among Us, Amerikan oyun stüdyosu olan InnerSloth tarafından bizzat geliştirilen ve piyasaya sunulan bir oyundur. Bu oyunda çok oyunculu sosyal bir çıkarım söz konusudur. Tam olarak 15 Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülen ancak çıktığı anda hemen ilgi görmeyen bir oyun olan Among Us, şu an tam tersine son derece popüler bir yere sahiptir. İOS, Android ya da Microsoft Windows gibi pek çok farklı platformda yer alan Among Us, özellikle Twich üzerinde canlı yayın ile sık oynanan oyunlardandır. Oyunun ve oyunun yayınlandığı canlı yayınların son derece fazla takipçisi vardır.

Among Us Oyun İçeriği

Among Us incelemesi yapıldığında ve özelliklerine bakıldığında oyunun oldukça dikkat çekici olduğu görülmektedir. Maksimum 10 kişi ile birlikte oynanan çok oyunculu bu oyun olmakla beraber oyuna başlayan kişilerden oyun içerisindeki gizli katilleri bulmasını istemektedir. Crewmateler adı verilen oyuncular Imposter adı verilen katili arar iken Imposter da kendisini gizlemeye çalışmaktadır. Imposter ayrıca tüm Crewmateler’leri öldürmeyi kendine amaç edinmiştir. Oyun içerisindeki astronotlar uzay aracında yüklü olan pek çok görevi yerine getirmelidir. Görevlerini tek tek yerine getiren astronotların da asıl amacı katili bulmak ve yok etmektir. Son derece eğlenceli olan bu oyunu yediden yetmişe hemen her birey takip etmektedir.

Among Us Oynanması

Among Us incelemesi kadar nasıl oynandığı da çok önemlidir. Son derece heyecan verici ve eğlence dolu bu oyunda masumlar ve katiller bulunmaktadır. Masumların ayrı, katillerin ayrı görevi vardır. Oyundaki asıl amaç verilen görevleri başarı ile yerine getirmek ve bu sayede oyunu tamamlamaktır. 

Among Us incelemesi

Among Us Hikayesi

Oyunda basit bir hikâye mevcuttur. Birkaç astronot uzayda adı bilinmeyen bir gezegene gitmektedir. İlk harita üzerinde uzay mekiğinde yer alan astronotlar, ikinci haritada gezegene inmektedir. Gezegenden örnek alan bu astronotlar, gezegende belli başlı kazılar yapmaktadır. Oyunun üçüncü haritasında ise astronot iletişim kulesi vardır. Hikâyenin ana teması son kulede yer almaktadır.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu