Age of Empires 4 oynanışına bir bakış bugün bir sunum sırasında Relic tarafından gösterildi. Age of Empires 4, bu yıl sonbaharda PC ve Xbox Game Pass for PC ve Steam üzerinden geliyor. Kapalı bir beta da yolda.

Age of Empires web sitesi aracılığıyla görüntülemek için sanal bir köy mevcuttur. Sunum sırasında, mevcut dört tarihsel topluluk biri gösterildi ve bu Norman topluluğuydu. Bundan sonra, yeni birim Delhi Sultanlığı İngilizlere karşı çıktı. Pek çok fil birimi gösterildi.

Video, Orta Çağ’da başlayan savaşı gösteriyordu. Videoda İngiliz köylüleri, Kasaba Merkezlerini inşa etmeye başlamak için kaynak toplarken, izciler geyik avlarken ve köylüler koyunlardan et topluyordu. Yakında yalnız bir izci bir düşman tahkimatı ile karşılaşır ve böylece savaş başlar. Ardından, medeniyetler yaşlanmaya başladıkça gelişen mızrakçılar, okçular ve savaş odaklı yapıları görüyorsunuz.

Başka bir oyun fragmanı, Çin İmparatorluğu’na yeni bir bakış açısı gösterdi. Feodal Çağ’da Moğollarla Çinlilere karşı yapılan bir savaş, diğer fragmanda gösterilen şatolar ve şövalyeler arasında bir tezat oluşturdu. Çin kimliği, “benzersiz mimari ve kostüm”, dönemsel doğru dil ve tarihi silahlara sahip askeri birimlerle hemen ortaya çıkıyor.

Çinlilere kıyasla, Moğol şehri daha çadır temelli, bu da onların köyü toparlamasına ve haritanın farklı bölümlerine taşınmasına izin veriyor. Bu, birçok yeni taktik ve stratejiye yol açacaktır. Çin ve Moğollar için İmparatorluk Çağı da sergileniyor, büyük kaleleri ve kışla ve ahırlar gibi çok birimli yapıları gösteriyordu. Devasa birimler savaş alanına girdi ve mancınık, at sırtındaki askerler, işaret havai fişekleri ve daha fazlasını görüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz