Donanım

Acer Yeni Predator Triton ve Helios Serisi Dizüstü Oyun Bilgisayarlarını Tanıttı

Ayrıyeten yeni 5G etraf üniteleri ve oyun faresi de duyuruldu

Editör Özeti:

  • Jenerasyon Intel® Core™ H serisi işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX™ 30 serisi dizüstü grafik işlemcilerle güncellenen Predator dizüstü oyun bilgisayarları, güçlü fakat taşınabilir bir oyun tecrübesi sunuyor
  • Yeni Predator Triton 500 SE, 19,9 mm inceliğindeki kasasına mümkün olan tüm gücü ve 240 Hz’e kadar ekranı sığdırıyor. Ayrıyeten pak ve ölçülü yeni bir tasarım ile 12 saate kadar pil ömrüyle geliyor
  • Predator Helios 500, 3ms reaksiyon müddetli 360 Hz’lik FHD ya da tam dizi mahallî karartma dayanaklı ve VESA DisplayHDR™ 1000 Sertifikalı 120 Hz 4K Küçük LED ekran seçenekleri sunuyor
  • Predator Connect X5 5G CPE router, Predator Connect D5 5G Dongle and Predator Cestus 335 oyun faresi üzere etraf üniteleri ise oyun tecrübesini daha da zenginleştiriyor

Acer, bugün yaptığı açıklamayla oyun portföyünü yeni Predator dizüstü bilgisayarlar, bir fare ve yeni bir 5G CPE router ile genişlettiğini duyurdu. Büsbütün yenilenen Predator Triton 500 SE ve Predator Helios 500 dizüstü bilgisayarlar, yeni 11. Jenerasyon Intel® Core™ i9 işlemcileri ve NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’larının yanı sıra, daha düzgün soğutma için Acer’ın 5. Kuşak AeroBlade™ 3D Fan Teknolojisi, DTS: X™ Ultra ses, Intel® Killer™ E3100 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 ve PredatorSense aygıt idare yazılımı üzere bir dizi üstün bilhassa donatıldı.


Predator Triton 500 SE Dizüstü Oyun Bilgisayarı

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) hem en yeni AAA oyunlar oynamak hem de işte üretken olmak isteyen oyuncular için tasarlanmış “özel sürüm” bir dizüstü bilgisayar. 11. Kuşak Intel® Core™ i9 İşlemci, NVIDIA GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ve 64 GB’a kadar 3200 MHz DDR4 bellek ile desteklenen dizüstü bilgisayar hem iş hem de cümbüş için gereksinim duyulan tüm gücü sunuyor. Sadece 19,9 mm inceliğindeki dizüstü bilgisayar 12 saate varan pil ömrü[[1]] ve NVIDIA Advanced Optimus teknolojisi sayesinde oyunculara oyunu ve işi istedikleri her yere yanlarında götürme imkanı veriyor. Dizüstü bilgisayarın şık ve pak tasarımı, oyun oynamaktan zevk alan profesyonellerin, bilgisayarı, bir çalışma aygıtı olarak da kullanmasını sağlıyor ve 4 TB’a kadar yüksek süratli PCIe Gen4 depolamayla oyunlar, görüntü kayıtları yahut hesap tabloları için bol ölçüde alan sunuyor.


Intel Dizüstü Bilgisayar İnovasyon Grubu Genel Müdürü ve Yöneticisi Kim Algstam, “Acer’ın 11. Kuşak Intel® Core™ H-serisi işlemcilerle desteklenen inovasyonu, mükemmel oyun tecrübeleri için dizüstü bilgisayar performansının sonlarını zorluyor. 5 GHz’e kadar frekansları, en süratli grafik ve depolama erişimi için yeni PCIe Gen 4, en yeni Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 teknolojilerine dayalı inanılmaz derecede süratli ilişkiyi destekleyen Acer, oyuncular için çarpıcı bir platform yarattı” dedi.


İster oyun oynamak ister sinema izlemek için olsun, oyuncular, Predator Triton 500 SE’nin 16 inçlik 16:10 imaj oranı sunan ve gövdenin yüzde 87’sini kaplıyan ekranının cazibesine kapılacak. Predator Triton 500 SE’nin 165 Hz WQXGA LCD, 1250 nite kadar parlaklık sunan ve sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsayan 165 Hz WQXGA Küçük LED yahut daha akıcı bir oyun tecrübesi için 3 ms reaksiyon müddetli ve DCI-P3 renk gamının tümünü kapsayan 240 Hz WQXGA IPS [[2]] PolarBlack formunda üç farklı panel seçeneği bulunuyor. Tamamı metal[[3]] kasasının altında bulunan termal teknoloji, dizüstü bilgisayarın daima ülkü serinlikle çalışmasını sağlıyor. Predator Triton 500 SE’nin üçlü fanlı soğutma sistemi içeren Acer’ın Vortex Flow soğutma tasarımı, özel tasarlanmış 5. Jenerasyon AeroBlade™ 3D fan, CPU ve GPU için özel olarak pozisyonlandırılmış beş adet soğutma borusu ve daima hava sirkülasyonu saklayan stratejik olarak yerleştirilmiş havalandırma kanallarından oluşuyor.

Intel® Killer™ E3100 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 ve Killer™ Intelligence Center, oyunculara çevrimiçi rekabetin üstesinden gelmeleri için gereken düşük gecikme müddetini ve muteber ilişkiyi sağlıyor. PredatorSense™ oyuncuların sistemlerini izlemelerine, bilgisayarın grafik işlemcisine sürat aşırtmalarına ve sessiz, ekstrem yahut turbo üzere farklı modlarla fan suratını ayarlamalarına imkan tanıyor. DisplayPort ve bir SD 7.0 kart okuyucuyu destekleyen çift Thunderbolt™ 4 Tip-C ilişki noktaları dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarın eksiksiz USB 3.2 Gen 2 ilişki noktaları, oyunculara tüm etraf üniteleri için bol ölçüde özgürlük sağlıyor.

Predator Helios 500 Dizüstü Oyun Bilgisayarı


Predator Helios 500 (PH517-52), oyunculara en yeni oyunlar için gereksinim duydukları gücü sağlamak maksadıyla sürat aşırtılabilir 11. Jenerasyon Intel® Core™ i9 işlemciye, NVIDIA GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’suna ve 64 GB DDR4 3200 MHz belleğe sahip. RAID 0’da bir çift PCIe NVMe SSD ve bir SATA HDD, dizüstü bilgisayarın gelecek kuşak oyunlar için de bol ölçüde alana sahip olmasını sağlıyor. Ayrıyeten çeşitli ekran seçenekleri, oyuncuların donanımdan en güzel biçimde yararlanmasının önünü açıyor. Kullanıcılar, tercihlerine bağlı olarak, 17,3 inç Helios 500’ü tam dizi lokal karartma ve VESA Display HDR™ 1000 ile üst seviye renk doygunluğu ve kontrast sağlayan AUO AmLED teknolojisiyle güçlendirilmiş 4K Küçük LED 120 Hz ekranla donatabilir yahut AUO’nun mümkün olan en akıcı manzarayı sunan 3 ms reaksiyon müddetli, muhteşem süratli FHD 360 Hz ekranını tercih edebilirler.


Tüm bu güç, CPU’nun üzerine oturan ve ürettiği ısıyı tüm aygıta dağıtmaya yarayan metal alaşımlı bir polimerden özel olarak üretilen bir teknoloji olan Acer PowerGem™[[4]] de dahil olmak üzere bir dizi birinci sınıf soğutma teknolojisi tarafından destekleniyor. Acer’ın Vortex Flow teknolojisi, serin hava akışını kritik bileşenlere yönlendirmek ve ağır oyun oturumları sırasında performansı artırmak için 5. Jenerasyon AeroBlade™ 3D Fan dahil olmak üzere iki fanla çalışıyor. Kullanıcılar, Predator Pulsar aydınlatmasını aktifleştirmek için PredatorSense’i kullanabilir ve klavyelerini tuş başına atayacakları RGB art aydınlatmalar yoluyla şahsileştirmek için ışık çubuklarını[5] özelleştirebilirler. Ayrıyeten WASD tuşları, Acer’ın Racing yahut MagForce tuşları ile zenginleştirilebilir. Bu tuşların bir oyun kumandası üzere fonksiyon görmesini sağlamak için MagTek mekanik anahtarlar ise oyunculara hareketleri üzerinde tam denetim sağlıyor.
Helios 500 oyunculara daha fazla denetim sağlamak için bir HDMI 2.1, bir mini-DP 1.5, iki USB Type-C Thunderbolt™ 4, çevrimdışı şarj dayanaklı üç USB 3.2 Gen2 ve bir RJ45 olmak üzere varlıklı fizikî irtibat seçenekleri sunuyor. Intel® Killer™ E3100 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 ve Killer™ Intelligence Center, oyunculara çevrimiçi rekabetin üstesinden gelmeleri için gereken düşük gecikme müddeti ve daha uygun temas sunuyor. DTS:X Ultra ve 3D simüle edilmiş çevresel ses üzere özellikler ise oyun tecrübesini daha da sürükleyici hale getiriyor. Ayrıyeten tercih üzerine eklenebilen Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro 5G, 5G’nin[6],[7] gücünü Intel® Killer™ Ethernet ve WiFi eserleriyle birleştirerek, oyuncular nasıl bağlanıyor olursa olsun, ışık suratında oyun tecrübesi sunuyor. Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro 5G Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro 5G, kıymetli oyun trafiğini eğlenceli ve meselesiz bir tecrübe için mevcut olan en süratli ağ kontağına akla yatkın yönlendiriyor.[8]

Predator Connect X5 5G CPE Yönlendirici

Dünyanın birinci Intel Killer uyumlu 5G GPE’si’si olan Predator Connect X5 5G CPE, 4,7 Gbps’ye[9] kadar etkileyici süratlerde 5G irtibat sunuyor. Oyuncuların gereksinimleri temel alınarak tasarlanan yönlendirici, sahip olduğu GAME Port ile kısıtlanmamış en süratli ilişkiyi sağlıyor. Dahası, kullanıcıların X5’in Wi-Fi 6 kabiliyetleri sayesinde hiçbir yavaşlama olmaksızın 256 adede kadar aygıtı eş vakitli olarak yönlendiriciye bağlayabiliyor.
Intel® Killer™ Intelligence Center, oyunculara data indirme ve irtibat kurma suratlarını öncelikli tercihlerine nazaran ayarlama ve kimi uygulamalara başkalarından daha yüksek ağ önceliği atama yeteneği kazandırıyor. The Intel® Killer™ Önceliklendirme Motoru, daha yeterli bir çevrimiçi tecrübe sunmak için birçok oyun, uygulama ve web sitesi için optimum önceliklendirme ayarlarını otomatik olarak algılayabiliyor ve ayarlayabiliyor. Predator Temas Yöneticisi ise kullanıcıların 5G data kullanımlarını oyun ve medya tüketim gereksinimlerine uyacak formda izlemelerine ve ayarlamalarına imkan tanıyor. Entegre Trend Micro Konut Ağı Güvenliği, ağ trafiğini inceleyip yöneterek ağa bağlı aygıtlar için gelişmiş siber güvenlik sağlıyor, kullanıcıların kapalılığını ve bilgilerini muhafazalarına yardımcı oluyor.
Gücünü 1 GB DDR4 ve 1 GB Flash belleğe sahip dört çekirdekli 2 GHz ARM Cortex işlemciden alan Predator Connect X5 5G CPE, özel bir GAME LAN, bir standart LAN, bir WAN, USB, SIM kart, bir dizi Ana ve Div TS-9 anten ilişki noktaları ve ek güvenlik için WPS ile donatıldı. Yerleşik USB irtibat noktası, kullanıcıların harici depolama şoförleri takarak evrakları mahallî ağ içinde depolamalarına, aktarmalarına ve paylaşmalarına imkan tanıyor.

Predator Connect D5 5G Dongle


Taşınabilir PC oyuncuları için tasarlanan Predator Connect D5 5G Dongle, bir USB 3.1 Type-C ilişki noktası aracılığıyla bilgisayarın yerleşik Intel® Killer™ Ağ Tahlilinin potansiyelini ortaya çıkaran bir aksesuar vazifesi görüyor. Son derece yüksek 5G suratları [5] sağlamanın ve bir bilgisayarın 5G Wi-Fi erişim noktası olarak kullanılmasını sağlamanın yanı sıra, bir kullanıcının genel oyun tecrübesini güzelleştirmek için bant genişliği tahsisine öncelik vererek gecikmeyi azaltıyor. Yerleşik etkin soğutma, aygıtın optimum performans düzeylerini muhafazasını sağlıyor. Teknik bilgiye sahip kullanıcılar, ağ temaslarını izlemek ve iş hacmini gereksinimlerine nazaran değiştirmek için Predator Temas Yöneticisini kullanabilir. Dongle çift irtibat için Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro 5G ile kullanılabiliyor.

Predator Cestus 335 Oyun Faresi


PixArt 3370 sensörlü ve 2.000 Hz saniyelik geri bildirim özelliğine sahip Predator Cestus 335 ergonomik oyun faresi, tüm hareketlerin, atakların ve vuruşların büyük bir doğrulukla gerçekleştirilmesini sağlıyor. 19.000 DPI ile sonlandırılmış beş renk kodlu sürat düzeyine sahip fare, oyunculara, imlecinin hassasiyet eşikleri ortasında basitçe ayarlama ve geçiş yapılmasına imkan tanıyor. Oyunlar dışındaki içeriklerde gezinmek için kullanılan yüksek süratli kaydırma düğmesi, kullanıcıların web’de ve forumlarda rahatça dolaşabilmesini sağlıyor.
Farede toplam 10 programlanabilir düğme bulunuyor ve oyuncuların klavye kısayol tuşlarına güvenmek zorunda kalmadan rakiplerini süratle ortadan kaldırmalarına imkan tanıyor. Bu düğmeler, QuarterMaster uygulamasından süratli bir biçimde ayarlanabilen beş profil halinde yapılandırılabiliyor ve farklı oyun tipleri için farklı düzenler oluşturulmasını mümkün kılıyor.


Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) temmuz ayında EMEA’da 1.999 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Predator Helios 500 (PH517-52) temmuz ayında EMEA’da 2.499 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye nazaran değişiklik gösterebilir. Makul pazarlardaki bulunabilirlik, eser özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle irtibata geçin.


[1] Pil ömürleri görüntü oynatma test sonuçlarına nazaran belirlenmiştir. Pil ömrü kıymeti sırf karşılaştırma hedefiyle belirtilmiştir. Gerçek pil ömrü modele, yapılandırmaya, uygulamalara, güç idaresi ayarlarına, çalışma şartlarına ve kullanılan özelliklere nazaran değişiklik gösterir. Pilin azami kapasitesi kullanımla birlikte vakit içerisinde azalır.
[2] Burada bahsedilen tüm markalar ve eser isimleri ilgili şirketlerin ticari markalarıdır ve sırf eserleri anlatmak yahut tanımlamak için kullanılmaktadır.
[3] Sadece üst, alt ve temel kapaklar metaldir. Gövde kısmı ABS plastiktir.
[4] Core i9-11980HK ve RTX 3080 (16 GB VRAM) konfigürasyonunda bulunur. Özellikler bölgeye ve modele nazaran değişiklik gösterebilir.
5 Özellikler bölgeye ve modele nazaran değişiklik gösterebilir.
6 Özellikler bölgeye ve modele nazaran değişiklik gösterebilir. Ön, sağ ve sol ışık barları ile subwoofer 5G modellerinde bulunmamaktadır
7 5G ağ hizmeti gereklidir.
8 Killer, oyun irtibatları için en süratli arayüzü dinamik olarak belirleyebilir: Oyun başladığında, birinci paket Ethernet, WiFi ve 5G üzerinden gönderilir ve Killer DoubleShot Pro 5G, en âlâ ve kusursuz kullanıcı / oyun tecrübesini sağlamak için otomatik olarak en süratli ilişkiyi seçer.
9 5G LTE suratları ve uygunluk durumları değişiklik gösterebilir. Ayrıntılar için telekom operatörünüzle irtibata geçiniz. Gerçek 5G suratları farklı satılan data planına nazaran değişiklik gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu