Donanım

Acer Predator Oyun Serisini Üç Yeni HDR Monitörle Genişletti

 
Editör Özeti:

  • Her biri VESA DisplayHDR™ Sertifikalı yeni Predator monitörler, konsol tutkunlarından en çevik FPS oyuncularına kadar herkese hitap ediyor
  • 42,5 inçlik dev UHD oyun monitörü Predator CG437K S, HDMI 2.1 dayanağı sayesinde hem PC hem de konsol oyuncuları tarafından kullanılabiliyor
  • E-spor odaklı 37,5 inçlik Predator X38 S UWQHD+ 175 Hz (hız aşırtılmış) ekranı, griden griye 0,3 ms reaksiyon mühleti ve kavisli dizaynıyla sürükleyici bir oyun tecrübesi sağlıyor
  • TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikalı oyun monitörü Predator X28 ise 155 Hz ekranından (hız aşırtılmış) Delta E1 renk doğruluğu sunuyor

Acer, bugün yaptığı açıklamayla Predator oyun monitörleri serisini Predator CG437K S, Predator X38 S ve Predator X28 olmak üzere üç yeni VESA DisplayHDR™ Sertifikalı modelle genişlettiğini duyurdu. Yeni monitörler meraklılardan tecrübeli profesyonellere kadar her düzeyden oyuncuyu heyecanlandıracak özellikler sunarak, farklı kitleleri hedefliyor.
Predator CG437K S
UHD (3840×2160) çözünürlüklü ve NVIDIA® G-SYNC™ uyumlu 42,5 inçlik dev oyuncu monitörü Predator CG437K S, en şimdiki oyun konsollarını destekleyen1 bir çift HDMI 2.1 yuvasına sahip ve tek bir kabloyla sunduğu 144 Hz değişken yenileme suratındaki 4K manzaralarla oyunculara mümkün olan en esnek tecrübesi sunuyor. Birçok etraf ekipmanını desteklemesi için tasarlanan USB irtibat merkezinde bir çift hem USB 2.0 hem de USB 3.0, bunlara ek olarak da bir adet de USB Tip-C (PD30W) yuvası bulunuyor. Ek olarak, yerleşik KVM anahtarı, birden çok bilgisayarla uğraşanların hayatını kolaylaştırıyor. Monitörün 144 Hz yenileme suratı ve 1 ms VRB reaksiyon mühleti, tatmin edici bir oyun tecrübesi sağlıyor.
VESA DisplayHDR™ 1000 Sertifikasyonuna sahip monitör, oyuncular ve içerik üreticiler için dayanılmaz ve gerçeğe en yakın imajları sunuyor. Lokal aydınlatma özelliği, 1.000 nit parlaklık ve yüksek kontrast oranları, tüm ayrıntıların göze çarpmasını sağlıyor. Monitör, Delta E1 derecesi ve yüzde 90 DCI-P3 renk gamı sayesinde renkleri yüksek doğrulukla gözler önüne seriyor. NVIDIA G-SYNC Uyumluluğu, monitör ile grafik işlemciyi senkronize ederek yırtılmaların ve takılmaların olmadığı akıcı bir oyun tecrübesini tamamlıyor.
Predator CG437K S’in RBG ışıklandırma şeritleri, oynatılan müzik ve görüntülerle eşleşebiliyor. Monitör ayrıyeten, her kullanıcının ortamına en âlâ ahenk sağlamasını mümkün kılan bir dizi düzgün düşünülmüş teknolojiyle donatıldı. Acer ColorSense renk sıcaklığını ortam ışığına nazaran ayarlarken, LightSense de birebir bilgiyi kullanarak ülkü ekran parlaklığını ayarlıyor. Acer ProxiSense ise kullanıcısı yakındayken monitörü otomatik olarak uyandırıyor, uzaklaştığındaysa karartıyor.
Predator X38 S
2300R kavisli UWQHD+ (3840×1600) çözünürlüklü Predator X38 S monitör, yüzde 98 DCI-P3 geniş renk gamı, Delta E2 dereceli renk doğruluğu ve VESA DisplayHDR™ 600 Sertifikasıyla nefes kesici gerçeklikte imajlar sunuyor. Parlak sahneler ışıldarken, karanlık olanlarda ise tüm küçük ayrıntılar (ve gölgeler içerisinde saklanan düşmanlar) siyahın varlıklı tonlarıyla görülüyor. Sürat aşırtılmış 175 Hz yenileme suratı ve 0,3 ms griden griye reaksiyon mühleti sayesinde, oyuncular ‘ghosting’ kaygısı olmadan direkt aksiyona atılabiliyor. Monitörün 37,5 inçlik Agile-Splendor IPS ekranı, her şeyin geniş görüntüleme açılarında bile şahane görünmesini sağlıyor.
Predator Oyun Modu[2], farklı içerikler için geliştirilmiş sekiz farklı özelleştirilebilir manzara modu sunuyor. Acer LightSense ve AcerColorSense, ekran parlaklığını ve renk sıcaklığını ortama nazaran otomatik olarak ayarlıyor. Rekabetçi profesyoneller için eklenen NVIDIA G-SYNC Espor Modu, belli art aydınlatmaları kapatarak gecikmeyi azaltıyor, siyah düzeylerini artırarak ve gama ışıklarını ayarlayarak karanlık alanlardaki gizli ayrıntıların bile göze çarpmasını sağlıyor.
Predator X28
28 inç UHD (3840×2160) monitör Predator X28, ince bir profile ve dar çerçeveleriyle ferah bir görünüme sahip. VESA DisplayHDR400™ Sertifikalı Agile-Splendor IPS ekranı [3], NVIDIA G-SYNC ve G-SYNC Esports Modu sayesinde 1 ms griden griye cevap müddeti ve 155 Hz yenileme suratı (hız aşırtmalı) sunuyor. Monitörde ayrıyeten NVIDIA Reflex özelliği de bulunuyor.
Acer LightSense, ColorSense ve ProxiSense ekranın tüm ortamlarda çok yeterli görünmesini sağlıyor. BlueLightShield Pro ise daha rahat bir görüntüleme tecrübesi için mavi ışığı filtrelerken Delta E1 renk doğruluğunu koruyor.
Predator X28 oyun monitörü, TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikasını taşıyor.
Fiyat ve Bulunabilirlik
Predator CG437K S kasım ayında EMEA bölgesinde 1.599 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Predator X38 S eylül ayında EMEA bölgesinde 2.199 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Predator X28 ağustos ayında EMEA bölgesinde 1.199 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye nazaran değişiklik gösterebilir. Belli pazarlardaki bulunabilirlik, eser özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle irtibata geçin.
__
1 PlayStation5: 4K [email protected] Hz (4:4:4). XBOX: 4K UHD @ 120 Hz (4:2:0) tek HDMI kablosu ile VRR dayanaklı FHD @ 120 Hz
2 GameView özelliği ve sunduğu oyun modları modelden modele değişiklik gösterir.
3 Burada bahsedilen tüm markalar ve eser isimleri ilgili şirketlerin ticari markalarıdır ve sırf eserleri anlatmak yahut tanımlamak için kullanılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu