2022’nin En Çok Hasılat Yapan Oyunları

Düzenli olarak piyasaya sürülen yeni ve heyecan verici oyunlarla oyun dünyası her zaman gelişiyor.

2022’de, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların dikkatini çeken çok sayıda gişe rekorları kıran oyunlar gördük. Bu oyunlar yalnızca oyuncuları eğlendirip meşgul etmekle kalmadı, ama aynı zamanda etkileyici miktarda gelir elde ederek onları yılın en çok hasılat yapan oyunlarından biri haline getirdi.

Destansı açık dünya maceralarından yüksek tempolu nişancı oyunlarına kadar bu oyunlar, oyun endüstrisinin 2022’de sunabileceği en iyi şeyleri temsil ediyor.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Rockstar Games‘in merakla beklenen açık dünya western destanı Red Dead Redemption 2, Ekim 2022’de piyasaya sürüldü ve kısa sürede ticari ve kritik bir başarıya dönüştü. Sürükleyici dünyası, ilgi çekici hikayesi ve muhteşem görselleri ile Red Dead Redemption 2, hem sıradan oyuncular hem de sıkı hayranlar arasında bir hit oldu. 14 milyondan fazla kopya küresel satışıyla 2022’nin en çok hasılat yapan onuncu oyunuydu.

Fortnite

Fortnite
Fortnite

Epic Games‘in çılgınca popüler Battle Royale oyunu Fortnite, 2022’de oyun dünyasına hâkim olmaya devam etti. Sürekli güncellemeleri ve oyun içi etkinlikleriyle Fortnite, her yaştan oyuncunun bir numaralı tercihi olmaya devam etti. Dünya çapında satılan 15 milyondan fazla kopya ile 2022’nin en çok hasılat yapan dokuzuncu oyunuydu.

- Reklam -

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare
Call of Duty: Modern Warfare

Uzun süredir devam eden Call of Duty serisinin son oyunu Modern Warfare, Ekim 2022’de piyasaya sürüldü ve kısa sürede çok satanlar arasına girdi. Yoğun çok oyunculu aksiyonu ve iyi yazılmış kampanyasıyla Modern Warfare, hem serinin hayranları hem de yeni gelenler arasında bir hit oldu. Dünya çapında satılan 16 milyondan fazla kopya ile 2022’nin en çok hasılat yapan sekizinci oyunuydu.

Minecraft

Minecraft
Minecraft

Mojang‘ın sanal alan oluşturma oyunu Minecraft, 2022’de büyük bir başarı elde etmeye devam etti. Kalıcı popülaritesi ve sürekli güncellemeleri, onu yılın en çok satanlarından biri haline getirdi ve 17 milyondan fazla kopya ile 2022’nin en çok hasılat yapan yedinci oyunu oldu.

Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes (The Legend of Zelda: Breath of the Wild)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Sevilen Legend of Zelda serisinin son oyunu Breath of the Wild 2022’de yayınlandı ve eleştirmenlerden ve hayranlardan evrensel beğeni topladı. Açık dünya tasarımı ve yenilikçi oyun mekaniği, onu birçok oyuncunun oynaması gereken bir hale getirdi ve dünya çapında satılan 18 milyondan fazla kopya ile 2022’nin en çok hasılat yapan altıncı oyunu oldu.

Overwatch

Overwatch
Overwatch

Blizzard Entertainment‘ın takım tabanlı nişancı oyunu Overwatch, 2022’de oyuncular için popüler bir seçim olmaya devam etti. Canlı karakter kadrosu ve sürekli gelişen oynanışı, onu birçok oyuncu listesinin başında tuttu ve en çok hasılat yapan beşinci oldu. 2022’nin oyunu, dünya çapında 19 milyondan fazla satıldı.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

Rockstar Games‘in açık dünya suç destanı Grand Theft Auto V, 2022’de güçlü bir performans sergiledi. Kapsamlı tek oyunculu harekâtı ve popüler çevrimiçi çok oyunculu modu, onu oyuncular arasında bir hit haline getirdi ve dünyanın en çok hasılat yapan dördüncü oyunu oldu. 2022, dünya çapında satılan 20 milyondan fazla kopya ile.

Pokémon Sword and Shield

Pokémon Sword and Shield
Pokémon Sword and Shield

Uzun süredir devam eden Pokémon serisinin son oyunu Sword and Shield, 2022’de piyasaya sürüldü ve büyük bir başarıya ulaştı. Etkileyici grafikleri, ilgi çekici oynanışı ve sevilen karakterleri, onu serinin hayranları için olmazsa olmaz bir hale getirdi ve dünya çapında satılan 21 milyondan fazla kopya ile 2022’nin en çok hasılat yapan üçüncü oyunu oldu.

Süper Mario Odyssey

Süper Mario Odyssey
Süper Mario Odyssey

İkonik Mario serisinin en yeni 3D platform oyunu Super Mario Odyssey, 2022’de piyasaya sürüldü ve anında bir klasik haline geldi. Yenilikçi oynanışı, büyüleyici karakterleri ve güzel grafikleri, eleştirmenlerden ve hayranlardan geniş çapta övgü aldı ve dünya çapında 22 milyondan fazla kopya satarak 2022’nin en çok hasılat yapan oyunu oldu.

Super Mario Odyssey, sıkı kontrolleri, zorlu ama adil seviyeleri ve Mario’nun imzası olan Cappy şapkasını akıllıca kullanması nedeniyle övüldü. Oyuncular, Cappy‘yi düşmanlara ve nesnelere sahip olmak için kullanabilir, bu da çok çeşitli yaratıcı ve beklenmedik oyun mekaniğine yol açar.

Diğer Oyunlar

Yukarıdaki oyunlar 2022’nin en çok hasılat yapan oyunları olsa da bahsetmeyi hak eden bir dizi başka önemli sürüm de vardı. Bunlar arasında güzel açık dünya ortamı ve ilgi çekici oynanışıyla övgü toplayan Assassin’s Creed: Origins; battle royale türünü popülerleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds; ve çarpıcı görselleri ve iyi yazılmış hikayesiyle eleştirel beğeni toplayan bir kıyamet sonrası aksiyon-RPG olan Horizon Zero Dawn.

Genel olarak 2022, her türden oyuncuya hitap eden çok çeşitli gişe rekorları kıran sürümlerin yer aldığı video oyun endüstrisi için güçlü bir yıldı. Destansı açık dünya maceralarından yüksek tempolu nişancı oyunlarına kadar 2022’de herkes için bir şeyler vardı.

- Reklam -

En çok hasılat yapan bu ilk 10 oyun, endüstrinin sunduğu şeylerin en iyisini temsil ediyor ve geleceğin neler getireceğini görmek heyecan verici olacak oyun dünyası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar