HaberKonsol OyunlarıPc Oyunları

2021’de Şimdiye Kadar Ertelenen Oyunlar

Tüm bu oyunları oynamak için biraz daha beklemeniz gerekecek.

COVID-19, gezegeni 2020’nin büyük bir bölümünde duraklattı. Bazı büyük AAA sürümleri de dahil olmak üzere video oyunlarının geçen yıl ertelendiğini görmeye başladık, ancak pandeminin gerçek etkisi, zaten 2021 için planlanmış oyunlar için gibi görünüyor. ekipler, süreçleri geciktiren ve nihayetinde genellikle geliştirmeyi yavaşlatan yeni evden çalışma kurulumlarını kullanmak zorunda kaldı. Henüz yıla çok uzak değiliz, ancak bir dizi oyun zaten ertelendi ve hepsinin bir listesini topladık.

Bu listedeki oyunların ya somut çıkış tarihleri ya da bir çıkış penceresi vardı, bu nedenle 2022 için duyurulan Overwatch 2 ve Diablo 4 gibi bazı oyunlar dahil edilmedi. Ayrıca bir oyunun listede olması için 2021’de ertelenmesi gerekmiyordu, sadece ertelenmesi gerekiyordu. Oyun piyasaya sürüldükten sonra bu listeden kaldırıldı.

Splitgate

Portal benzeri atıcı Splitgate henüz çıkmadı, ancak bir beta döneminden geçiyor ve geliştirici 1047 Games’in sunucu kapasitesini artırmak için 1.0 sürümünü ertelemeyi seçecek kadar popüler hale geldi. Oyun 27 Temmuz yerine Ağustos’ta gelecek, yani çok büyük bir gecikme değil.

Digimon Survive

Gecikmelere yabancı olmayan Digimon Survive, ilk olarak üç yıl önce duyuruldu ve bu planlar kargaşaya atılmadan önce 2020’de piyasaya sürülmesi planlandı. En erken, şu anda 2022 Üçüncğ çeyrekte’de geliyor ve Toei Animation’ın en son mali raporunun diline göre, bundan çok daha sonra olabilir.

Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction’ın Ubisoft E3 sunumuyla yeniden halka sunulmasından sadece bir ay sonra şirket, oyunu Ocak 2022’ye ertelemeyi seçti. Ana serinin devamı, büyük bir çıkış olan bir uzaylı tehdidine odaklanıyor. franchise için ve çapraz oyun ve çapraz ilerleme için planlanan destekle, geliştirme ekibinin açıkça ekstra zamana ihtiyacı vardı

Warhammer 40,000: Darktide

Başlangıçta 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan Fatshark’ın Warhammer 40,000: Darktide, geliştirme ekibine oyunun lansmandan sonra cilalanması ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için daha fazla zaman vermek amacıyla 2021 İlkbaharına ertelendi. Bunun tam olarak ne anlama geldiği henüz belli değil, ancak Xbox Series X|S ve PC’de yayınlanacak.

Resident Evil Re:Verse

İlk olarak Resident Evil Village ile gelmesi planlanan ve daha sonra Temmuz ayına ertelenen Resident Evil Re: Verse, çok oyunculu oyununu 2022’de oyunculara sunacak. Serinin geçmişinden karakterlere sahip üçüncü şahıs nişancı, aynı zamanda serideki diğer klasik oyunlardan bazı ortamlardan yararlanır.

GhostWire: Tokyo

Tango Gameworks’ GhostWire: Tokyo, The Evil Within serisinden oldukça büyük bir ayrılma gibi görünüyor, ancak aslında oyundan pek bir şey görmedik ve bu, 2021’de piyasaya sürülmesi için iyiye işaret değildi. Stüdyonun vizyonunu daha iyi karşılamak için şimdi 2022’nin başlarında geliyor.

God of War sequel

God of War: Ragnarok olarak adlandırılan veya adlandırılmayan 2018’deki God of War’ın devamı, başlangıçta bu yıl bir noktada piyasaya sürülecekti. Ancak Sony’nin Santa Monica Studio, serinin yüksek kalite standartlarını karşıladığından emin olmak için oyunu 2022’ye ertelemeyi seçti. PlayStation’ın dünya çapındaki stüdyo başkanı Herman Hulst, projenin diğerlerinden “biraz sonra” başladığını ve bunun gecikmeye katkıda bulunmuş olabileceğini söyledi.

Far Cry 6

Geçen yıl, Far Cry 6 resmen açıklandı ve 18 Şubat 2021 çıkış tarihi planlandı. Ancak, sadece birkaç ay sonra bu, Eylül 2021’den önceki bir zamana değişti. Ubisoft’un E3 2021’den hemen önce yeni bir 7 Ekim 2021 yayın tarihi duyurmasıyla bu da gerçekleşmedi. Far Cry 6’yı beklerken Henüz çok uzun sürmedi, Ubisoft’un Far Cry oyunlarından birini bırakın sekiz ay ertelemesi nispeten olağandışı bir durum. Far Cry 5 bir gecikme aldı, ancak yalnızca bir ay.

The King of Fighters XV

King of Fighters XV, belirsiz bir pencereden biraz daha az belirsiz bir pencereye geçerek 2021’deki bir noktadan 2022’nin ilk çeyreğine doğru bir gecikme yaşadı. SNK duyuruyu Japonya’da artan COVID-19 vakalarının etkilediğini söyleyerek E3 2021’den hemen önce yaptı. gelişim. Fatal Fury, Ikari Warriors ve Art of Fighting’den geri dönen ünlü karakterlerin de yer aldığı 2016’dan bu yana serideki ilk yeni oyun olacak.

Axiom Verge 2

Tom Happ’ın mükemmel Metroidvania’sının merakla beklenen devamı olan Axiom Verge 2’nin daha önce bu yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak şimdi 2021’in 3. çeyreğine ertelendi. IGN’ye konuşan Happ, gecikmenin oyunun daha iyi olmasına ve daha iyi olmasına izin vereceğini söyledi. Bu, genellikle oyunlar programın gerisinde kaldığında meydana gelen, çatlama ihtiyacından kaçınmaya yardımcı olacaktır. Piyasaya sürüldüğünde, Nintendo Switch ve Epic Games Store’da satışa sunulacak. İlk oyun PS4, PC, Vita, Wii U, Xbox One ve Switch’te.

Skull & Bones

Zaman kadar eski bir masal. Kafiye kadar eski bir şarkı. Skull & Bones ertelendi.

Ubisoft’un açık dünya çevrimiçi korsan oyunu Skull & Bones’un hala geliştirme aşamasında olduğunu unutmak kolay, ama öyle ve şirket, yatırımcılara Mayıs 2020’deki bir kazanç çağrısı sırasında hatırlattı. Oyun, mevcut mali yılın dışında tamamen ertelendi. , yani en erken Nisan 2022’ye kadar gelmeyecek. Oyun ilk olarak 2017’de duyuruldu ve yeni bir yaratıcı yönetmen almak da dahil olmak üzere geliştirme sarsıntılarından geçti. Stüdyo genel müdürü Hugues Ricoeur da taciz ve zorbalık iddiaları nedeniyle 2020’nin sonlarında görevinden ayrıldı.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Merakla beklenen Five Nights at Freddy’s oyunu Five Nights at Freddy’s: Security Breach, bağımsız korku serisi için büyük bir adım olacak gibi görünüyor, ancak geliştiricilerin vizyonlarını tam olarak gerçekleştirmek için daha fazla zamana ihtiyaçları var. Hal böyle olunca oyun 2021’in sonlarına kadar ertelendi ancak Cawthon, teselli hediyesi olarak Security Breach: Fury’s Rage adlı ücretsiz bir oyun da yayınladı. Streets of Rage serisinden büyük ölçüde ilham almıştır.

Deathloop

Arkane Lyon’un Deathloop’unun 2020’nin sonlarına doğru bir pencereden çarptıktan sonra Mayıs ayında piyasaya sürülmesi planlandı, ancak o tarihe de uymayacak. Dishonored tarzı zamanı döndüren aksiyon oyunu şimdi 14 Eylül’de geliyor ve geliştirici, çalışanlarını sağlıklı ve güvende tutarken “eğlenceli, şık ve akıllara durgunluk veren bir oyuncu deneyimi” yaratabileceğinden emin olmak istediğini söyledi.

Lego Star Wars: Skywalker Efsanesi

Başlangıçta 2021 Baharında piyasaya sürülmesi planlanan Lego Star Wars: The Skywalker Saga belirsiz bir ileri tarihe ertelendi. Traveller’s Tales, ekibe “şimdiye kadarki en büyük ve en iyi Lego oyununu” sunmak için daha fazla zaman vermek istemek dışında gecikme için kesin bir neden vermedi ve mümkün olan en kısa sürede yeni lansman bilgilerini sağlayacağını söyledi.

Gran Turismo 7

Sony, Şubat ayında Gran Turismo 7’nin 2022’ye ertelendiğini doğruladı. Karar, geliştirme sürecinin “kritik” bölümlerinin pandemiden etkilendiği ve küresel durumun değişen doğası nedeniyle kesin bir tarih olmadığı için geldi. ayarlamak. Önümüzdeki yıla yaklaştıkça, bu muhtemelen değişecek.

Riders Republic

Başlangıçta Şubat ayında piyasaya sürülmesi planlanan Ubisoft, ekstrem spor oyunu Riders Republic’i piyasaya sürmeden yaklaşık bir ay önce erteledi. Daha sonra, planlanan Eylül lansmanından kısa bir süre önce benzer bir şey yaptı ve oyunu 28 Ekim’e çıkardı.

The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum’u 2022’ye kadar “elimize” alamayacağız. Oyunun planlanan 2021 lansmanı, Daedalic Entertainment ve Nacon şirketlerinin projede ilerlemesinde ortak olmasıyla yılın başlarında ertelendi. Xbox Series X | S, Xbox One, PS5, PS4, Nintendo Switch ve PC dahil olmak üzere birkaç farklı sistemde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits, PS5’in resmi tanıtım etkinliğinde sergilendikten kısa bir süre sonra 2021’in başlarına ertelendi. Ancak, bu pencere de yapışmadı. Şubat ayının sonlarında ertelendi, bu sefer hem PS4 hem de PS5 sürümleri için 24 Ağustos tarihini aldı. Bir daha ertelenmeyeceğini söyleyecek bir şey yok, ancak yeni, somut tarih, aslında o zaman çıkacağına dair biraz daha güven veriyor.

Prince of Persia: The Sands of Time

Başlangıçta bu Mart ayında piyasaya sürülmesi planlanan Prince of Persia: The Sands of Time remake, Şubat ayında belirsiz bir gelecek tarihe ertelendi. Ubisoft, orijinal versiyonun ruhuna sadık kalırken hala taze hissettiren bir remake yapmak istediğini belirtti, ancak gecikmenin ne kadar süreceğini veya 2021’de piyasaya sürülmesinin planlanıp planlanmadığını belirtmedi. Assassin’s Creed’in popülaritesi on yıl önce patladığından beri buzda.

Hogwarts Legacy

Harry Potter dünyasının 19. yüzyılında geçen bir oyun olan Hogwarts Legacy’nin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak 2022’ye ertelendi. Gecikme, yazar J.K. Projeyle doğrudan ilgisi olmayan Rowling. Geliştirici Avalanche Software, daha önce Disney Infinity serisinde çalıştı ve Just Cause stüdyosu Avalanche Studios’tan ayrı.

Gotham Knights

Batman serisinin bir yan ürünü olan ve standart olmayan Gotham Knights’ın 2021’in sonundan önce gelmesi planlanıyordu, ardından gelecek yıla denk geldi. Warner Bros., “oyunculara mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak” konusunda çok belirsiz bir açıklama yaptı ancak gecikmenin nedenini belirtmedi. İşbirliğine dayalı aksiyon oyunu, daha önce Splinter Cell ve Far Cry üzerinde çalışmış olan Patrick Redding tarafından yönetiliyor. Bu, Warner Bros.’un yemek pişirdiği tek DC oyunu ve 2022’de çıkacak bir Suicide Squad oyunu da var. Bununla birlikte, birinin de çarpıldığını görmek bizi şok etmez.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Tartışma ve yapım sorunlarıyla dolu bir oyun olan Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, geçen yılın sonlarında 2021 tarihine ertelendi. O zamandan beri, yayıncı Paradox oyunu tekrar ertelemeyi seçti, bu sefer 2021’den tamamen çıktı. Ayrıca, daha sonra işten çıkarmalarla karşı karşıya kalan Hardsuit Labs’ın yerini alan yeni bir geliştirici proje üzerinde çalışıyor. Katkılarının hiçbiri kullanılmamasına rağmen, daha sonra cinsel tacizle suçlanan yazar Chris Avellone’un daha önce dahil olduğu birkaç sorunlu projeden biri.

Dying Light 2

Dying Light 2 birkaç kez ertelendi ve başlangıçta yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ocak ayında duyurulan bir gecikme belirsizdi, ancak 2021 için hala onaylandı ve oyunun daha sonra Aralık ayında piyasaya sürüleceği doğrulandı. Bu, Techland’in zehirli bir çalışma ortamı ve zayıf liderlikle suçlanmasından sonra geldi. Yazar Chris Avellone ayrıca Dying Light 2 üzerinde çalıştı ve cinsel taciz iddiaları üzerine projeden ayrıldı. Gecikmeler, Techland’ın da yarattığı bir oyunun devamı olan Dead Island 2’nin birkaç yıldır geliştirme cehenneminde olduğu ve şu anda üçüncü geliştiricisinde olduğu için geliyor.

Guilty Gear Strive

Arc System Works’ün en yeni 2D dövüş oyunu Guilty Gear Strive, Nisan’dan 11 Haziran 2021’e taşınarak yaklaşık iki ay ertelendi. Gecikme, stüdyonun topluluktan geri bildirim istediği ve belirlediği açık beta sürümünden sonra geldi. fırlatmadan önce cilalamak için daha fazla zaman harcamak istediğini söyledi. Bu, şirketin diğer çevrimiçi dövüş oyunlarında bazen sorunlu olan çevrimiçi lobilerin yanı sıra sunucu kararlılığında iyileştirmeler yapmayı içerir.

Humankind

İnsanlık tarihini uygun gördüğünüz şekilde yeniden yazmanıza izin veren 4X strateji oyunu Humankind, geliştirici Amplitude Studios’un bir beta döneminde aldığı geri bildirimleri ele almaya çalıştığı için Nisan’dan Ağustos’a ertelendi. Stüdyonun geliştirmek istediği unsurlar, ilerleme hızı, dengeleme ve diplomasi araçlarıdır. Kullanıcı arayüzü de 17 Ağustos’taki yeni yayın tarihinden önce geliştirilecek.

Back 4 Blood

Left 4 Dead’in manevi halefi olarak hizmet veren Turtle Rock’ın ortak korku oyunu Back 4 Blood, 22 Haziran’dan 12 Ekim’e ertelendi. Stüdyo, gecikmenin nedeni hakkında herhangi bir somut bilgi vermedi. oyunu geliştirin, ancak bu yaz istekli oyuncuların denemesi için bir açık beta olacağını söyledi. Geçen yıl PC’de ayrı bir alfa testi yapıldı.

Pragmata

Bekle, bu gecikmeyi zaten duyurdular mı? Capcom’un Pragmata’sı 2020’de PS5 için bir vitrin olarak gösterildi, ancak oyun zaten bir gecikme aldı. 2023’e kadar çıkmayacak, yani oyun hakkında daha fazla şey duymamız muhtemelen uzun zaman alacak. Önceki görünümünde Death Stranding hisleri verdi ve PC, PS5 ve Xbox Series X|S’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

New World

Amazon’un MMO New World’ü sayamayacağımız kadar çok ertelendi. Görünüşe göre Amazon’un kesin olarak iptal etmediği tek oyunlardan biri olan New World, 2021 Bahar döneminden 31 Ağustos 2021’e taşındı. Geliştirme ekibi, lansmandan önce oyunsonu özelliklerini iyileştirmek ve oyuna daha fazla cila eklemek için çalışıyor. etraflı.

Destiny 2: The Witch Queen

Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan genişleme paketi Destiny 2: The Witch Queen 2022’ye ertelendi. Genişletmenin kapsamı ve karmaşıklığı ve diğer içeriklerle anlatısal bağları gecikmenin nedenlerinden biriydi ve stüdyo ayrıca bundan kaçınmak istedi. pandemi sırasında geliştirme ekibine ekstra baskı yapıyor. Ancak, Vault of Glass baskını da dahil olmak üzere oyunun içeriği 2021 boyunca devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu