Konsol Oyunları

20 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Yepyeni Xbox Easter Egg’i

Kaynağı belirli olmayan bir sızıntı sayesinde, özgün Xbox arayüzünde son derece düzgün gizlenmiş bir Easter Egg ortaya çıktı. Bu Easter Egg o kadar meçhul ki, net olarak söz edilmeden keşfedilme talihi çok az.
Kotaku , yeni ortaya çıkarılan Paskalya Yumurtasının bir müddettir bilinen mevcut bir yumurtaya benzediğini ve her ikisinin de net sonucu Xbox denetim paneli grubu için zımnî bir kredi dizisini tetiklemenize müsaade verdiğini bildirdi. Diğer, bilinen sürüm, bir ses CD’sinin kopyalanmasını ve ” Eggsβox ” olarak isimlendirilmesini içerir. Yeni sürüm ayrıyeten bir ses CD’sinin kopyalanmasıyla gerçekleştirilir, fakat biraz farklı bir formda.
Bu bâtın kredilerin kilidini açma adımları aşağıda açıklanmıştır, fakat bunun orjinal 2001 konsolu için olduğunu unutmayın.

  1. “Müzik” e gidin ve bir ses CD’si yerleştirin
  2. “Kopyala” yı, akabinde tekrar “Kopyala” yı ve akabinde “Yeni Sinema Müziği” ni seçin.
  3. Sinema müziğini isimlendirin “Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!” Tüm alanı dolduracaktır, bu nedenle durana kadar “y” tuşuna basmaya devam edin ve akabinde sonuncuyu ünlem işaretiyle değiştirin.
  4. Riplemenin tamamlanmasını bekleyin ve akabinde ana menüye geri dönün.
  5. “Ayarlar” a ve akabinde “Sistem Bilgisi” ne gidin.

Tüm adımları gerçek bir formda gerçekleştirdiyseniz Xbox denetim paneli takım kredilerini görürsünüz. Elbette, daha evvel bildiğimiz bir jenerik dizisini görmenin biraz farklı bir yolu, lakin bu özel bakış açısının çok uzun müddettir bilinmeyen kaldığı için çılgınca.
İsimsiz kaynak Kotaku’ya, “20 yıl olduğu için artık paylaşmaya karar verdim ve insanların bunun nitekim var olduğunu öğrenmesinin şahane olacağını düşündüm” dedi. “Pek çok sitenin bu tıp şeyleri takip etmeyi sevdiğini biliyorum ve bu listedeki tüm beşerler artık Microsoft için çalışmıyor. Ayrıyeten bunu artık yapmazsam asla olmayacağını da düşündüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu