Geliştirici Microids, 16 bitlik klasik bilim kurgu Flashback’in doğrudan devamı üzerinde çalıştığını açıkladı. Günümüzde 16-bit oyunlar düşünüldüğünde şaşırtıcı bir duyuru.

1992’de Delphine Software tarafından yayınlanan orijinal Flashback, ajan Conrad B.Hart’ın insan toplumuna sızmaya çalışan şekil değiştiren uzaylıların izindeki uzak gelecekteki maceralarını takip etti. Delphine’in daha önceki Another World’ü gibi bir hal aldı. Çarpıcı sinematik görsellerle harmanlanmış bir platform bilmecesi diyebiliriz.

Oyunun ayrıca 2.5D versiyonu da yer alıyor. Flashback 1995 yılında, bazı üçüncü şahıs macera oyunları için tam 3D serisi halini aldı. Fade to Black adındaki 3D oyun 2013 yılında oyuncular tarafından pek de olumlu karşılanmadı.

Şimdi, Flashback’in 30. yıldönümü yaklaşırken, Fransız yayıncı Microids, Fade to Black’in varlığına rağmen Flashback 2’yi çağıran yeni bir devam oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu.

Orijinalin retro rotoscoped güzelliğine bir dönüş mü, yoksa nispeten yeni çıkmış versiyonlarının çizgisinde mi olacak henüz bilmiyor. Ancak yeni oyun şimdiden oynanmaya değer diyebiliriz. Microids’in duyuru tweet’indeki sınırlı bilgiler göz önüne alındığında hemen hemen her şey yakın zamanda ortaya çıkacaktır.

Şu an için hangi aşamada olduklarını bilmiyoruz fakat gelecek yıl PC ve konsollar için çıkış yapması planlanıyor olması muhtemel. Zamanı geldiğinde de ek ayrıntılar oyuncularla paylaşılacaktır.

Siz daha önce 16-bit bir oyun oynadınız mı? Böyle bir haberi nasıl buluyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz